Kategorie
Piece elektryczne PORADY SAUNA FIŃSKA

Sauna parowa w domu

Po całym dniu pracy za biurkiem kręgosłup daje o sobie znać. Stres również — projekty tylko się piętrzą, a wszystko dopełnia pogarszające się samopoczucie i chandra. Czy koniecznie trzeba rzucić to wszystko i uciekać w Bieszczady? Jak to mawia Tadeusz Sznuk, prowadzący jeden z najpopularniejszych teleturniejów: „Otóż nie”. Nie trzeba wyjeżdżać w dziką głusz, wystarczy parę kroków, by znaleźć się w zupełnie innym miejscu — w domowej saunie parowej, w krainie pary.

Sauna parowa w domu — czy warto?

Sauna domowa to multum korzyści dla zdrowia i urody. Wspomoże walkę ze zbędnymi kilogramami, wzmocni organizm i oczyści z toksyn, sprawiając, że choroby będą nas znacznie rzadziej odwiedzać, oraz znacząco poprawi wygląd skóry.

Sauna parowa w domu stworzona przy pomocy pieca do sauny combi, to inwestycja znakomicie pasująca rodzinie, w której znajdą się amatorzy suchych kąpieli, jak i również osoby nieprzepadające za 110-stopniowymi „upałami”, a ceniące większą wilgotność w powietrzu. Sauna combi jest więc kompromisowym rozwiązaniem, sprawiającym, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Jak korzystać z sauny parowej?

Na wstępie konieczne jest zaznaczenie, że sauna parowa jest często mylona z łaźnią parową, kiedy w rzeczywistości to dwa zupełnie inne miejsca. I to zarówno pod kątem budowy, jak i panujących we wnętrzu warunków. Łaźnia parowa w całości wykańcza się ceramiką oraz na wyposażeniu potrzebuje specjalnego generatora pary. W środku zaś panuje stuprocentowa wilgotność, a temperatura osiąga wartości zaledwie 35-55 stopni. Są to parametry znacznie niższe niż w tradycyjnej saunie, co nie każdemu może przypaść do gustu. Na końcu warto wspomnieć, że budowa i wyposażenie łaźni parowej, to bardzo często sporo większe koszta, niż ma to miejsce przy inwestycji w saunę.

Z kolei sauna parowa, jest pomieszczeniem wykończonym z drewna, która na wyposażeniu potrzebuje pieca z dwoma funkcjami — tzw. piec do sauny combi, który oprócz pełnienia roli „tradycyjnego” pieca do sauny suchej, posiada parownik.

W zależności od zaawansowania modelu pieca do sauny z generatorem pary, taki parownik może uzupełniać wodę automatycznie, w tańszych wariantach trzeba to robić samemu, ręcznie.

Co więcej, jeszcze inną możliwością, jest wlewanie do specjalnej „miseczki”, olejków zapachowych. Pozwala to na korzystanie z dobrodziejstw aromaterapii.

Słowem, niewątpliwą i najważniejszą korzyścią jest to, że wybierając piec do sauny combi — nie musisz wybierać „albo – albo”. Nic nie tracisz! Masz zarówno saunę suchą, saunę mokrą, jak i aromaterapię w jednym tylko piecu do sauny!

Sauna parowa — ile ma stopni?

Taka sauna osiąga przyjemną temperaturę 70-90 stopni i wilgotność blisko 60 %. Jest interesującym wyjściem dla kogoś, kto czuje, że wysokość temperatury i niska wilgotność w saunie suchej, są trudne do wytrzymania.

Sauna parowa – cena

Piec elektryczny z generatorem pary, który pozwoli zażywać Ci w domowym zaciszu, sauny mokrej, możesz już nabyć od zaledwie 2 899 zł. Z szeroką ofertą pieców do sauny combi zapoznasz się, klikając TUTAJ.

Nie masz sauny w ogóle? Gotowe sauny domowe, do których wystarczy dokupić, piec elektryczny znajdziesz w tym miejscu.

Dodaj komentarz