Kategorie
SAUNA FIŃSKA SPA OGRODOWE

Sauna beczka? Lepszej sauny ogrodowej nie znajdziesz!

Nadejście jesieni zawsze zwiastuje większe zainteresowanie sauną fińską. Chłód i nieustanna szaruga zachęcają do tego, aby pobyć jeszcze trochę cieple, w kabinie ogrzanej za pomocą kamieni, i poprawić tym nasze samopoczucie, kondycję układu odpornościowego i wygląd skóry. Aura na zewnątrz sprawia też, że naturalnie szukamy i potrzebujemy, większej intymności. Stąd w sklepach z saunami – jak Sauneo.pl – częściej pyta się o gotowe sauny, które można postawić w dowolnym miejscu ogrodu.

W ofercie możesz znaleźć sauny zewnętrzne o różnorodnych kształtach, począwszy od najprostszych, zamkniętych w klasycznym kształcie kabiny saunowej, po sauny ogrodowe z przedsionkiem, przypominające domki letniskowe z altanką, a skończywszy na saunie owalnej, szerokiej publice znanej jako sauna beczka.

Sauna beczka ogrodowe „must-have

I to właśnie sauna beczkowa jest przedmiotem największego pożądania i budzi najwięcej emocji. Wszystko za sprawą nietuzinkowego kształtu, który przykuwa wzrok i wzbudza niemały zachwyt. Walcowa bryła wkomponuje się w równie dobrze w miasteczkowe, jak i bardziej rustykalne otoczenie.

Sauna beczka w przydomowym ogrodzie

Jednak nie o samą estetykę w owalnej saunie ogrodowej chodzi. Istotną zaletą sauny beczki jest też praktyczność – pomieści ona więcej osób, szybciej się nagrzeje i znacznie lepiej rozprowadzi ciepło. A to nie koniec zalet takiej drewnianej sauny ogrodowej!

Sauna beczka – poznaj jej zalety

◾ Sauna beczkowa to… szybkie nagrzanie

Nikt nie lubi długo czekać, zwłaszcza jeśli to oczekiwanie na przyjemności i relaks. A o to, żeby móc zażyć kąpieli jak najszybciej i bez zbędnej zwłoki, zadba wydajny oraz indywidualnie dopasowany do każdego modelu sauny beczkowejpiec elektryczny do sauny.

Wnętrze sauny beczkowej z ergonomicznym piecem Harvia

Wpływ na nagrzewanie ma też owalny kształt, z prostej przyczyny. Jeśli bowiem korzystamy z gotowej sauny ogrodowej o kanciastych, kwadratowych i prostokątnych konstrukcjach, wiemy, że pozostaje tam nieco niewykorzystanej przestrzeni. Ten problem znika w saunie owalnej, która jest optymalnie zaprojektowana.

◾ Sauna beczkowa to… optymalnie rozprowadzone ciepło

Przebywając w saunie fińskiej, wiesz, że przechodząc na wyższe siedziska, odczujesz wzrost temperatury. Górna część, wraz ze wzrostem ciepła, jest zawsze bardziej gorąca niż jej dolne części.

Zupełnie inaczej niż ma to miejsce w saunie beczce, której krzywizna sprawia, że ciepło znacznie lepiej się kumuluje i przepływa, po całym wnętrzu sauny beczkowej.

Sauna beczka to… zwiększona wydajność

Powyższe dwa podpunkty sprawiają, że drewniana sauna ogrodowa jest optymalnie zaprojektowana, czyli tak, aby efektywnie wykorzystana przestrzeń miała korzystne przełożenie na… nasze portfele!

Krótko mówiąc – ogrzewając saunę beczkę elektrycznym piecem, zużyjemy mniej energii, niż miałoby to miejsce w innych typach sauny zewnętrznej. I choć sauna beczkowa nie ma dodatkowej izolacji poza jedną warstwą drewna, to jakość jego wykonania oraz należyta grubość, sprawiają, że samo w sobie, jest dobrym izolatorem.

Wykorzystane wysokogatunkowe, zaimpregnowane drewno świerkowe, jest niezwykle odporne na trudne warunki zarówno panujące wewnątrz beczki, jak i zewnątrz, w ogrodzie.

◾ Sauna beczka to… dużo przyjemności za tak niewiele!

Wśród gotowych saun ogrodowych, sauna owalna jest najbardziej przystępna cenowo, co pozwala niedużym wysiłkiem, mieć we własnym ogrodzie prywatną strefę spa! Korzystna cena sauny beczki, łączy się z wysokogatunkowymi materiałami użytymi do jej produkcji, sprawiając, że jest to zakup, którym będziemy się cieszyć na wiele, wiele lat.

Co musisz wiedzieć przed zakupem sauny-beczki?

Beczki posiadają legary, na których opiera się cały ciężar sauny. Podłoże pod saunę ogrodową musi być wypoziomowane oraz utwardzone. W tym celu zalecana jest wylewka betonowa, położenie kostki brukowej lub wykonanie drewnianego tarasu. Saunę beczkę można ustawić też na betonowych bloczkach.

Na poniższym materiale wideo zobaczysz, jak wygląda rozładunek sauny beczki.

Sauna beczkowa – w sklepie z saunami Sauneo.pl

Sauna beczka – 2 m x 1,5 m

12,999zł

  • Sauna beczka dostarczana w gotowej, złożonej formie
  • Wykonana z drewna świerkowegozaimpregnowana
  • Dach pokryty gontem bitumicznym – bezpiecznym dla zdrowia
  • Piec elektryczny Harvia Vega BC60 6kW – w zestawie
  • Szklane drzwi hartowane
  • Wbudowana regulowana wentylacja
  • Oświetlenie LED z pilotem
  • Średnica 2m, długość 1,5m
  • Dwa drewniane zagłówki, ceber i chochla – w zestawie

Pozostałą ofertę zobaczysz klikając tutaj!

Masz pytania? Zadzwoń – porozmawiajmy! (+48) 52 335 30 84

Dodaj komentarz