Kategorie
Piece elektryczne PORADY SAUNA FIŃSKA

Mój pierwszy piec do sauny fińskiej…

Jesteś osobą, która fascynację sauną fińską postanowiła przekuć w realny czyn, ale patrząc na multum dostępnych modeli pieca – poczuła się jak turysta bez mapy w obcym mieście?

Wybór pierwszego pieca elektrycznego do Twojej sauny suchej wcale nie musi przyprawiać Cię o ból głowy. By buszowanie po sklepach internetowych, takich jak SAUNEO, było jedynie przyjemnością – przygotowaliśmy ściągawkę, która pomoże wybrać najodpowiedniejszy sprzęt dla nowego saunowicza.

Mała domowa sauna – bez drenażu portfela

W tym przypadku powiedzenie – droższy znaczy lepszy – choć przeważnie tak jest, nie będzie miało racji bytu. Osoba zaczynająca swoją przygodę z sauną, nie ma jeszcze wyrobionych preferencji i chce się dopiero przekonać z jaką intensywnością będzie z niej korzystać i czy nowe zainteresowanie zostanie z nią na dłużej.

Poza tym, wbrew pozorom, można stać się posiadaczem solidnego i pełnowartościowego sprzętu do sauny, który sprawnie poradzi sobie z postawionymi przed nim zadaniami – bez konieczności drenażu naszego portfela.

Wiedząc o tym i znając też potrzeby początkującego, przyjęliśmy w zestawieniu założenie zaprezentowania pieców elektrycznych, dwóch, bardzo cenionych na rynku firm: HARVIA, Helo.

Prezentowane piece do sauny mają wbudowane sterowniki wewnętrzne, (co pozwoli uniknąć dodatkowych kosztów, poza tym jest wygodne i praktyczne) i moc od 2kW do 9 kW z przeznaczeniem do małych, rodzinnych saun o kubaturze od 2m3 po nieco przestronniejsze, sięgające nawet 14m3.

HARVIA

Fiński specjalista od produkcji pieców elektrycznych do sauny i pieców opalanych drewnem.

Ścienny piec elektryczny do sauny fińskiej – HARVIA Alfa A30 – 2,9 kW

Piec elektryczny HARVIA Alfa A30 to podstawowy, niedrogi model przeznaczony dla tych, którzy dopiero zapoznają się z sauną i szukają swoich preferencji. Idealnie sprawdzi się, gdy chciałbyś poznać wszystkie korzyści jakie daje pobyt w domowej saunie, dostając praktyczny sprzęt do codziennego użytku, bez konieczności wydawania na to znacznej kwoty.

Obudowa to wysokojakościowa stal nierdzewna, odporna na korozje, wilgoć i gorące temperatury. Piec elektryczny posiada także, umieszczony w wygodnym miejscu, w boku obudowy, wbudowany analogowy sterownik, do kontroli temperatury (max 80 C) i czasu pracy pieca (0-4 h). Nie musisz wydawać pieniędzy na zewnętrzny sterownik, by móc mieć pełną kontrolę nad sytuacją w saunie. 

Kolumnowy piec elektryczny do sauny fińskiej – HARVIA CILINDRO PC 90 – 9 kW

Wykonany z wysokiej jakości stali nierdzewnej – trwałej, solidnej i odpornej na korozje. Obudowa wygląda również bardzo elegancko. Piec CILINDRO zapewnia szybkie i równomierne ogrzewanie pomieszczenia z odpowiednią ilością pary.

Piec do sauny HARVIA CILINDRO PC90 posiada wbudowany panel sterowania. Ergonomiczne pokrętła, kontrolujące temperaturę i czas pracy umieszczone są w dolnej części obudowy, stanowiąc z nią bardzo estetyczną całość. Dzięki temu rozwiązaniu obsługa pieca jest niezwykle prosta i wygodna.

Piec elektryczny CILINDRO PC90 zajmuje mało miejsca i jest niezmiernie prosty do aranżacji w domowej saunie fińskiej. Można go ustawić zarówno pod ścianą sauny, albo w jej centrum, jako piękny akcent wystroju.

Ścienny piec elektryczny do sauny fińskiej – HARVIA THE WALL – 4,5 kW, 6 kW, 9 kW

The Wall (z ang. ściana) to piec elektryczny montowany na ścianie, co oprócz oszczędności miejsca, ułatwia sprzątanie przestrzeni wokół niego. Posiada własny stelaż montażowy umożliwiający zrobić dystans między piecem a ścianą

W The Wall położono nacisk na łatwy montaż i trwałą, niezawodną konstrukcje ze stali nierdzewnej, polerowanej, odporną na korozje i wysokie temperatury. Doskonałe spasowanie elementów nadało piecykowi do sauny ducha skandynawskiego minimalizmu i stylu, od lat niezwykle popularnego w otoczeniu.

Nie musisz pamietać o zakupie specjalnego sterownika potrzebnego do jego obsługi –  łatwy i przystępny podświetlany panel kontrolny już jest wbudowany. Umiejscowiono go w górnej części pieca saunowego, dla lepszej widoczności i kontroli parametrów. Mniej używane sterowanie znajduje się na dole urządzenia. Funkcja podświetlanego panelu to także informacja o tym, czy piec jest w trakcie pracy lub nie. Gdy panel zgaśnie, wiemy, że ogrzewanie sauny się zakończyło.

Piec do sauny The Wall to również własny stelaż montażowy, dający bezpieczny dystans pieca do ściany. 

[ps_product_display id=”543,568,759″]

HELO

Wysokiej klasy piece elektryczne do sauny. Helo stawia na innowacyjne rozwiązania w swoich produktach i świetny, uniwersalny design

Ścienny piec elektryczny do sauny fińskiej – HELO CUP – 4,5 kW, 6 kW, 8 kW, 9 kW

Helo to nieprzypadkowa firma – Finowie wiedzą, że sercem całej sauny jest dobry piec. Stąd też nie zaskakuje zupełnie popularność, jaką zyskał model CUPpiec saunowy, który z pewnością nie zawiedzie nowego fana sauny, ale też i bardziej wytrawni koneserzy saunowania, będą mieli z niego dużo pociechy.

A dlaczego? Sprawia wrażenie niepozornie wyglądającego, ale to mocny piec elektryczny, który z powodzeniem i równomiernie rozprowadzi ciepło po kabinie sauny – nawet jeśli ta ma 14m3.

Cup ma się czym pochwalić od zewnątrz – jest lekki, zgrabny i smukły. Niewiele waży i niewiele zabiera miejsca w saunie, dzięki temu, że umożliwia montaż ścienny. W łatwo dostępnym i wygodnym miejscu znalazła się przestrzeń dla panelu sterowania i choć analogowy, to jednak zagwarantuje praktyczną kontrolę nad sauną suchą.

Wszystko to okraszone minimalistycznym, klasycznym wzornictwem, które od lat nie wychodzi z mody i przypasuje niemal do każdej sauny.

Nie zapomniano również o wnętrzu, a kryje ono pojemny kosz na kamienie, mogący pomieścić ich nawet 23 kg.

Ścienny piec elektryczny do sauny fińskiej – HELO VIENNA – 4,5 kW, 6 kW, 8 kW

Vienna (z ang. Wiedeń – stolica Austrii) to jeden z kilku modeli Helo z serii „geograficznej” (oprócz niego producent prezentuje jeszcze Havannę [jest droższy, ale oferuje innowacyjny system BWT] i Himalaya)

W saunie fińskiej nie musi być standardowo i klasycznie – w kolorze grafitu lub stalowym. Piec sauny Vienna to możliwość wybrania między trzema wariantami kolorystycznymi – niebieskim, szarym, lub czarnym.

Piec ten jest zupełnie jak stolica Austrii – na codzień prezentuje się niezwykle gustownie i przyjaźnie. Jest bardzo prosty i intuicyjny w swojej obsłudze, a to za sprawą zintegrowanego sterowania. Łatwo odnajdzie się w każdym miejscu Twojej sauny suchej, zamontujesz go na ścianie, nie tracąc wolnej przestrzeni.

A co ma, czego nie mają inne konkurencyjne piece saunowe? Regulowany kosz na kamienie! Dostosujesz ilość kamieni do swoich preferencji i potrzeb. Jeśli będziesz chciał, będzie ich mniej – dzięki temu sauna nagrzeje się jeszcze szybciej do pożądanej temperatury. Większa ich ilość to z kolei okazja do cieszenia się łagodnymi uderzeniami pary wodnej, gdy polejesz je wodą.

A propos polewania kamieni wodą, (i skoro jesteśmy przy piecach prosto z „królestwa sauny” – a na takie miano zasługuje właśnie Finlandia) to zarzucimy ciekawostkę. Finowie mają swoje własne określenie na tę czynność i parę, która się wówczas wytwarza. Mówi się wówczas o löyly.

O tym jak bezpiecznie polewać kamienie wodą, ale nie tylko – przeczytasz w naszym Q&A – zapoznaj się z nim, klikając TUTAJ

[ps_product_display id=”857,859,861″]

ml.

Dodaj komentarz