Kategorie
LIFE STYLE PORADY SAUNA FIŃSKA

Dziecko w saunie. Jak przygotować dziecko do wizyty w saunie?

Sauna fińska staje się pasją dla coraz większej rzeszy dorosłych, którzy z czasem pragną zaszczepić ją także u swoich pociech. Skandynawską i Nordycką tradycją są kąpiele w saunie, z udziałem całej rodziny, od najmłodszych do najstarszych jej członków. Zdarza się, że mamy zabierają do sauny suchej nawet półroczne brzdące. Jeśli więc zastanawiasz się, czy warto zabrać dziecko do sauny i jak je przygotować — czytaj dalej!

Bezpieczne wizyty dzieci w saunie

My dorośli, czasami chcemy dobrze „za bardzo” i trudno to nam niekiedy, przed sobą uczciwie przyznać. Pragnąc, by dziecko złapało bakcyla i polubiło jakąś aktywność, zdarza się, że zachęcamy do tego na siłę; nie pytając, czy potomek rzeczywiście ma na to ochotę.

Więc w punkcie pierwszym o właściwym przygotowaniu dziecka do sauny fińskiej — pamiętajmy — bez zmuszania! To przyniesie odwrotny skutek od zamierzonego.

Drugim istotnym aspektem, jest znajomość odpowiedzi na pytanie — od jakiego wieku sauna dla dzieci?

Układ immunologiczny dziecka, kształtuje się w czasie pierwszych trzech lat, więc uznaje się, że jest to dolna granica wieku, w którym możemy zabrać ze sobą malca. A jak długo powinno takie spotkanie z sauną fińską trwać? U dorosłych, jak wiemy, jedna sesja w temperaturze do 110C – od 5 minut, do kwadransa. U dzieci od 3 do 12 lat bezpieczny będzie zakres czasowy między 1,5 a 3 minutami. Należy jednak bacznie obserwować dziecko, jak będzie reagowało na tak suche powietrze i wysoką temperaturę.

Po wyjściu z sauny fińskiej należy wziąć ciepły, a potem zimny prysznic, oraz nie zapominajmy, by w czasie korzystania z sauny uzupełniać płyny. Należy to robić przed wejściem do sauny, lub zaraz po wyjściu.

Produkty do sauny dla dziecka

Sauna może być świetnym pomysłem dla dzieci, jeśli zaopatrzymy je też w odpowiedni asortyment do sauny.

O czym warto pamiętać? O wygodnym, miękkim szlafroku do sauny dla dziecka, małym ręczniku saunowym oraz czapce do sauny.

Dodaj komentarz