Kategorie
SAUNA FIŃSKA

Czapka do sauny – po co?

Co może służyć jako nakrycie głowy do sauny? Czy filcowa czapka do sauny to tylko kolejne akcesorium i wyposażenie garderoby, czy może służyć w jakimś określonym celu?

Czapka do sauny — dlaczego warto ją mieć?

Czapka do sauny to asortyment zyskujący w ostatnim czasie na popularności, który coraz częściej możemy zauważyć w saunach ogrodowych, czy saunach fińskich. Ważne jest, alby czapka saunowa była odpowiednio dopasowana do kształtu głowy, oraz wykonana z naturalnych materiałów – na przykład z filcu lub lnu i bawełny

Nie jest to wiedza jeszcze dość powszechna — okazuje się bowiem, że materiał filcowy potrafi doskonale chronić skórę głowy i włosy, przed działaniem wysokiej temperatury, czyli akurat takiej, z jaką mamy do czynienia w saunie fińskiej.

Materiał filcowy wykazuje spore właściwości termiczne. Ponadto charakteryzuje się wytrzymałością i odpornością na rozciąganie oraz odkształcenia, co sprawia, że czapka filcowa jest cenionym dodatkiem służącym do nakrycia głowy do sauny.

A po co jest czapka do sauny? Chodzi przede wszystkim o ochronę włosów i cebulek, więc czapka do sauny w głównej mierze przyda się kobietom z długimi, bujnymi włosami. Przegrzany i wilgotny włos może zostać łatwo uszkodzony, ale dzięki damskiej czapce do sauny, można temu zapobiec. I rzecz jasna, produkt przeznaczony także dla mężczyzn.

Z kolei zimą również znajdzie ona zastosowanie, ponieważ sprawnie ochroni przed wychłodzeniem, zwłaszcza jeśli będziemy korzystali z sauny ogrodowej.

Dodaj komentarz