Zestaw do pielęgnacji i czyszczenia sauny Harvia | Czyszczenie i konserwacja sauny
zoom_out_map
chevron_left chevron_right

Harvia Sauna Care Set - zestaw do sauny - środki do czyszczenia sauny

  • Zestaw Harvia Sauna Care przeznaczony jest do dbania o powierzchnię drewna w saunie.
  • Zestaw do czyszczenia i impregnacji sauny po czyszczeniu.
189,00 zł (brutto) 153,66 zł (netto)
Brutto
Darmowa dostawa dla zamówień od 2000 zł
Produkty wybrane i polecane przez klientów
Potrzebujesz informacji? biuro@sauneo.pl

Zestaw do czyczenia i pielęgnacji drewna sauny Harvia Care Set

Zestaw do pielęgnacji sauny Harvia Sauna Care Set — do powierzchni drewna. Zestaw Harvia Sauna Care przeznaczony jest do dbania o powierzchnię drewna w saunie, do jej czyszczenia i impregnacji po czyszczeniu.

Zestaw do sauny Harvia Sauna Care Set zawiera:

  • butelkę ze środkiem do czyszczenia sauny (500 ml)
  • olej parafinowy (500 ml)
  • gąbkę do czyszczenia i rozprowadzania cieczy
  • rękawice ochronne
  • papier ścierny

Jak stosować środek do czyszczenia sauny Harvia?

Przygotowanie roztworu do mycia: zmieszaj 30 ml środka do czyszczenia sauny z 5 litrami ciepłej wody. Do mycia powierzchni drewnianych użyj gąbki oraz rękawic ochronnych. Jeśli brud jest osadzony głęboko w ławkach można go usunąć przy pomocy papieru ściernego. Papier należy pocierać w kierunku włókien drewna. Po umyciu spłukać powierzchnię drewna i dokładnie wysuszyć. Nagrzewanie sauny przyspiesza proces suszenia.

Jak stosować olej parafinowy do sauny Harvia?

Butelka oleju parafinowego wystarcza na około 5-10 m2 powierzchni. Ochrona powierzchni drewnianych przy użyciu oleju do sauny zmniejsza ilość wilgoci i brudu, wchłanianych przez drewno i poprawia odcień koloru drewna. Parafinowy olej do impregnacji sauny jest odpowiedni dla wszystkich powierzchni drewnianych, a szczególnie dla drewna poddanego obróbce cieplnej (termo-) oraz drewna olchowego. Przed rozpoczęciem konserwacji sauny należy dokonać testu, aby sprawdzić jak zmienia się odcień drewna i czy nowy odcień jest zgodny z Twoimi oczekiwaniami. W tym celu nanieś niewielką ilość oleju na listwę dolnej ławy sauny. Drewno zawsze ma niepowtarzalny wygląd, jednak olej parafinowy do sauny nie tylko go poprawia, ale również ma wpływ na żywotność drewna, porowatość i nadaje oryginalny odcień. Powierzchni drewna musi być całkowicie sucha przed rozpoczęciem zabiegu. Należy założyć rękawice do ochrony rąk, wlać olej do konserwacji sauny na gąbkę i rozprowadzić równomiernie. Odstawić na ½-1 godzinę, a następnie wytrzeć suchą powierzchnię w razie potrzeby. Nagrzewanie sauny przyspiesza proces suszenia.

SAC25070
6417659010016
1 inny produkt w tej samej kategorii: