Olej parafinowy do sauny Harvia 500 ml
zoom_out_map
chevron_left chevron_right

Olej parafinowy do sauny - Harvia - 500 ml

Impregnacja drewna w saunie chroni je na długi czas. Dzięki temu drewno nie wchłania wilgoci ani brudu i zachowuje swoje właściwości i wygląd.

78,90 zł (brutto) 64,15 zł (netto)
Brutto
Kontakt
Potrzebujesz informacji? biuro@sauneo.pl
Dostawa
Sprawdź szczegóły dostawy

Olej parafinowy do sauny - Harvia - 500 ml

Parafinowy olej do impregnacji sauny mocno redukuje ilość wilgoci i brudu, które z czasem wchłaniają ławki w saunie, dzięki czemu zwiększa ich żywotność. Zaleca się użycie oleju parafinowego do sauny 1-2 razy do roku, po wcześniejszym, dokładnym oczyszczeniu sauny. Impregnat do drewna Harvia to preparat, który można wykorzystać na dowolnym rodzaju drewna. Jest bezbarwny, ale skutecznie podkreśla kontrast struktury drewna.

Specyfikacja 

  • Producent: Harvia
  • Kolor: bezbarwny
  • Opakowanie: 500 ml

Jak stosować olej parafinowy do sauny?

Przed rozpoczęciem konserwacji sauny należy dokonać testu, aby sprawdzić jak zmienia się odcień drewna i czy nowy odcień jest zgodny z Twoimi oczekiwaniami. W tym celu nanieś niewielką ilość oleju parafinowego na listwę dolnej ławy sauny. Drewno zawsze ma niepowtarzalny wygląd, jednak olej do sauny nie tylko go poprawia, ale również ma wpływ na żywotność drewna, porowatość i nadaje oryginalny odcień. Powierzchnia drewna musi być całkowicie sucha przed rozpoczęciem zabiegu. Należy założyć rękawice do ochrony rąk, wlać olej parafinowy na gąbkę i rozprowadzić równomiernie. Odstawić na ½-1 godziny, a następnie wytrzeć suchą powierzchnię w razie potrzeby. Nagrzewanie sauny przyspiesza proces suszenia. Butelka oleju parafinowego wystarcza na około 5-10 m2 powierzchni.

SAC25060
6417659009393
1 inny produkt w tej samej kategorii: