Kamienie do sauny Harvia 10-15cm 20kg
zoom_out_map
chevron_left chevron_right

Kamienie do sauny Harvia 10-15cm 20kg

Kamienie Harvia są dobierane zgodnie ze starymi tradycjami i dzięki temu zapewniają idealne temperatury w saunie.

74,00 zł (brutto) 60,16 zł (netto)
Brutto
Darmowa dostawa dla zamówień od 2000 zł
Produkty wybrane i polecane przez klientów
Potrzebujesz informacji? biuro@sauneo.pl

Kamienie do pieca sauny Harvia 10-15cm 20kg

Piec z kamieniami jest sercem każdej sauny. Zadbaj o serce swojej sauny z markowymi kamieniami Harvia i ciesz się idealnym ciepłem. Kamienie do pieca sauny Harvia są dobierane zgodnie ze starymi tradycjami i dzięki temu zapewniają prawdziwą atmosferę w saunie. Gwarantują bardzo dobre właściwości cieplne Twojej sauny. Kamienie do sauny Harvia umożliwiają ich luźne ułożenie, dzięki czemu powietrze może poprawnie przepływać między kamieniami a elementami grzejnymi pieca. To z kolei pozwala Ci cieszyć się odpowiednio nagrzaną sauną, a także zapewnia długą żywotność Twojego pieca.

Kamienie do sauny suchej - niezbędne w każdej saunie

Kamienie do sauny Harvia przeznaczone są wyłącznie do elektrycznych pieców oraz pieców opalanych drewnem. Struktura tych kamieni znakomicie kumuluje ciepło. Po polaniu nagrzanych kamieni wodą odparowuje ona z całej ich powierzchni. Przynajmniej raz w roku przychodzi moment, gdy należy wymienić kamienie w Twoim piecu do sauny. Zamiana na nowe kamienie zapewni lepsze „löyly” (wylewanie niewielkich ilości wody na gorące kamienie sauny, aby wytworzyć ciepłą i kojącą parę), a Twój piec do sauny pozostanie w dobrym stanie i będzie poprawnie działać przez bardzo długi czas. Pamiętaj jednak, że nie musisz wyrzucać zużytych kamieni — wykorzystaj je kreatywnie i zwróć naturze! Możesz wyłożyć nimi kwietniki w ogrodzie, wypełnić klomby, pozwól roślinom swobodnie rosnąc między kamieniami. I nie zapomnij o dzieciach — malowanie farbami na kamieniach to świetna zabawa!

Jakie kamienie do sauny? 

Wartościowymi kamieniami do pieca sauny są skały magmowe. Mają odpowiednią gęstość, trwałość, sprawiającą, że nie będą kruszyć i właściwe absorbowanie ciepła. Z tego typu otoczaków największą popularnością, wśród miłośników kąpieli saunowych, cieszy się diabaz oliwinowy, a więc taki jak kamienie do sauny harvia. Kanciaste ich kształty zagwarantują z kolei szybsze parowanie, oferując przy tym mocniejszy podmuch pary.

Zalety kamieni do sauny Harvia

  • Diabaz oliwinowy to najbardziej uznany rodzaj kamieni do sauny
  • Doświadczenie firmy Harvia gwarantuje najwyższą jakość produktu

Dane techniczne

  • Marka: Harvia
  • Model: AC3020
  • Rozmiar kamieni [cm]: Ø 10-15
  • Waga opakowania [kg]: 20
  • Materiał: diabaz oliwinowy

AC3020
6417659005913
1 inny produkt w tej samej kategorii: