Kontakt z nami: tel +48 600 378 222 mail biuro@sauneo.pl (pn - pt 8:00 - 16:00)
Kontakt z nami: tel +48 600 378 222 mail biuro@sauneo.pl (pn - pt 8:00 - 16:00)
Łaźnia parowa a sauna — poznaj różnicę
Zdarza się, że te dwa pojęcia, łaźnia parowa i sauna są używane zamiennie. Jest to bez wątpienia błąd, ponieważ są to całkowicie różniące się względem siebie pomieszczenia. Łaźnię parową (którą spotkać można też pod nazwami: sauna rzymska, sauna turecka) charakteryzuje wykończenie wnętrza z ceramiki, która jest odporna na działanie wilgoci; i dodatkowe doposażenie w generatory pary. Ogrzewana w niej woda i następnie rozproszone powietrze, gwarantuje w środku stuprocentową wilgotność oraz niższą temperaturę niż w saunie fińskiej (w granicach 35-55 stopni).
Saunę fińską można więc uznać za zupełne przeciwieństwo łaźni parowej. W niej wilgotność będzie znacznie niższa, powstająca jedynie w czasie polewania rozgrzanych kamieni wodą. Różnica jest także w budowie kabiny i panującej w niej temperaturze, bowiem drewno wykorzystywane w saunie, absorbuje wilgoć i mniej się nagrzewa.
Zalety łaźni parowej i korzyści z kąpieli parowych
- szybsza regeneracja mięśni oraz zmniejszenie bólu ciała
- regulacja przemiany materii
- zdrowa i naturalna odnowa biologiczna dla organizmu
- znacząca poprawa wyglądu i nawilżenia skóry — po seansach w łaźni parowej, jest ona oczyszczona i niezwykle gładka
- wzrost endorfin, wpływających na poprawę nastroju i głębokie antystresowe odprężenie
- podniesienie odporności
- głęboka inhalacja układu oddechowego
Przeciwskazania do kąpieli w łaźni parowej
Są sytuacje, w których zalecane jest unikanie kąpieli parowych. Mowa tu o trwających infekcjach, które leczymy antybiotykami, nowotwory, kłopoty z sercem i choroby zakaźne. Przyszłe mamy, chcące udać się do łaźni parowej zachęcamy do konsultacji z lekarzem.
Jest 11 produktów.