• Nowy
  PIEC DO SAUNY NA DREWNO HARVIA 22 26,1kW
  • PIEC DO SAUNY NA DREWNO HARVIA 22 26,1kW
  • PIEC DO SAUNY NA DREWNO HARVIA 22 26,1kW

  Harvia 22 GreenFlame - ekologiczny piec na drewno

  Opinie(0)

  Piece opalane drewnem Harvia 22 GreenFlame zapewniają wysoką temperaturę i wspaniałą kąpiel w średniej wielkości saunach. Prostota i elegancja designu w modelu pieca Harvia, wprowadzają do sauny fińskiej uniwersalną i niezapomnianą stylistykę. Miłej atmosferze kąpieli saunowych sprzyjają przeszklone drzwiczki, z których widać piękno palącego się drewna. Kierunek otwierania drzwiczek jest przemienny. Piec na drewno do sauny suchej wyposażony jest w regulowane nóżki, co umożliwia wypoziomowanie oraz np. podłączenie do komina. Komora spalania oraz kanały doprowadzające powietrze pieców Harvia zostały zaprojektowane z myślą o szybkim nagrzewaniu sauny oraz czystszym spalaniu. Piec na drewno spełnia wymogi oznakowania CE. Odpowiednia wielkość sauny to 9–18 m3, maksymalna ilość kamieni 40 kg.

  Ilość

  Dla tego produktu mamy dostępne formy wysyłki:

  Kurier DHL paletowy

  Masz 14 dni kalendarzowych aby odstąpić od zakupu bez podawania przyczyny oraz bez ponoszenia żadnych kosztów. Więcej informacji znajdziesz w naszym regulaminie klikając tutaj.

  Harvia 22 GreenFlame - ekologiczny piec na drewno

  Piece opalane drewnem Harvia 22 GreenFlame zapewniają wysoką temperaturę i wspaniałą kąpiel w średniej wielkości saunach. Prostota i elegancja designu w modelu pieca Harvia, wprowadzają do sauny fińskiej uniwersalną i niezapomnianą stylistykę. Miłej atmosferze kąpieli saunowych sprzyjają przeszklone drzwiczki, z których widać piękno palącego się drewna. Kierunek otwierania drzwiczek jest przemienny. Piec na drewno do sauny suchej wyposażony jest w regulowane nóżki, co umożliwia wypoziomowanie oraz np. podłączenie do komina. Komora spalania oraz kanały doprowadzające powietrze pieców Harvia zostały zaprojektowane z myślą o szybkim nagrzewaniu sauny oraz czystszym spalaniu. Piec na drewno spełnia wymogi oznakowania CE. Odpowiednia wielkość sauny to 9–18 m3, maksymalna ilość kamieni 40 kg.

  Technologia GreenFlame dba o czystość spalania. Zmniejsza ona emisję cząstek stałych powstałych przez spalanie drewna o 20% oraz emisję tlenku węgla aż o 70%. Wszystko za sprawą nowej metody obiegu powietrza w ekologicznym piecu na drewno, które jest rozprowadzane równomiernie i równomiernie spalane, co powoduje, że proces spalania jest bardziej ekologiczny. Procesy spalania są bardzo ważne - to one decydują o produkcji ciepła i skuteczności działania. Harvia od ponad 70 lat zdobywa wiedzę i doskonali się na tym polu.

  Zalety pieca do sauny na drewno

  • Przeszklone palenisko pozwala obserwować ogień wewnątrz
  • Konstrukcja ze stali nierdzewnej zwiększa wytrzymałość
  • Szybkie i proste usuwanie popiołu z pomocą specjalnej tacki
  • Polewaj kamienie, aby wytwarzać uderzenia pary i zwiększyć temperaturę

  Dane techniczne 

  Model  Harvia 22 GreenFlame
  Kod produktu WKPH22GM
  Minimalna kubatura sauny  m3 9
  Maksymalna kubatura sauny  m3 18
  Pojemność kamienia kg 40
  Wymiary [Szer/Wys/Głęb] mm 770 × 450 × 510
  Waga kg 73
  Moc  kW 15,7
  Jak dobrać moc pieca do sauny?

  Chcąc dobrać poprawnie moc pieca do sauny należy zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów. Przede wszystkim dobrze dobrana moc pieca gwarantuje to, że w saunie będzie panowała odpowiednia temperatura. Przy wyborze pieca ważna jest nie tylko kubatura sauny (rozmiar sauny), ale przede wszystkim jej odpowiednia konstrukcja, izolacja, wentylacja i dobrze dobrane materiały do budowy sauny.

  • moc pieca do sauny należy dobierać tak, aby skalkulowana kubatura sauny nie była w górnym zakresie
  • jeśli ściany lub sufit Twojej sauny zawierają nieizolowane elementy takie jak kamień, szkło itp. to zaistnieje potrzeba zainstalowania pieca o większej mocy
  • przy określaniu objętości sauny, każdy nieizolowany metr kwadratowy, podnosi jej objętość o 1.2 m3
  • w przypadku kiedy ściany sauny wykonane są z nieizolowanych bali drewnianych, faktyczną objętość pomieszczenia sauny należy pomnożyć przez 1.5
  • należy pamiętać, aby ściany i sufit były dokładnie i odpowiednio zaizolowane
  • należy również zwrócić uwagę na wentylację w saunie
  Harvia
  WKPH22GM

  Specyficzne kody

  Dla tego produktu nie ma jeszcze wystawionych opinii.

  Napisz opinię produktu.
  Harvia 22 GreenFlame - ekologiczny piec na drewno

  16 innych produktów w tej samej kategorii: