Piec do sauny EOS Thermat W
zoom_out_map
chevron_left chevron_right
Nowy

Piec do sauny EOS Thermat W

Z piecem do sauny EOS Thermat W w szybkim tempie uzyskasz pożądaną temperaturę kabiny sauny suchej. Bardzo dobrej jakości grzałki, gwarantują bezawaryjną pracę na wiele lat. Dzięki odlewowi ciśnieniowemu powierzchnia blatu jest gładka i estetycznie wykonana. Wszystkie elementy są ze sobą dokładnie i precyzyjnie spasowane, a designersko zakrzywione kształty - finezyjnie odwzorowane. Przysłowiową "wisienką na torcie" podkreślającą artyzm wykończenia — jest odporna na zarysowania powłoka ze stali nierdzewnej w kolorze eleganckiego antracytu. Niech Twój piec elektryczny będzie nie tylko praktycznym narzędziem. Piec sauny EOS Thermotec W dodatkowo sprawi, że kabina urzeknie wyglądem i harmonijnym wnętrzem wszystkich, którzy postanowią ją odwiedzić.

0,00 zł (brutto) 0,00 zł (netto)
Brutto
Kontakt
Potrzebujesz informacji? biuro@sauneo.pl
Dostawa
Sprawdź szczegóły dostawy

Piec do sauny EOS Thermat W 

Piec elektryczny na ścianę sauny fińskiej - EOS Thermat W to model przeznaczony dla małych i średnich kabin rodzinnych i domowych. Piec sauny budzi podziw wśród sauniarzy swoimi możliwościami - bez trudności i z dużą dokładnością rozgrzeje pomieszczenie o kubaturze sięgającej nawet 14 m3. W szybkim tempie uzyskasz pożądaną temperaturę kabiny sauny suchej. Bardzo dobrej jakości grzałki, gwarantują bezawaryjną pracę na wiele lat. Dzięki odlewowi ciśnieniowemu powierzchnia blatu jest gładka i estetycznie wykonana. Wszystkie elementy są ze sobą dokładnie i precyzyjnie spasowane, a designersko zakrzywione kształty - finezyjnie odwzorowane. Przysłowiową "wisienką na torcie" podkreślającą artyzm wykończenia — jest odporna na zarysowania powłoka ze stali nierdzewnej w kolorze eleganckiego antracytu. Niech Twój piec elektryczny będzie nie tylko praktycznym narzędziem. Piec sauny EOS Thermotec W dodatkowo sprawi, że kabina urzeknie wyglądem i harmonijnym wnętrzem wszystkich, którzy postanowią ją odwiedzić.

Mało miejsca w saunie, dużo na kamienie — piec EOS Thermat W

Aby zaoszczędzić przestrzeń piec elektryczny w swojej saunie fińskiej, zainstalujesz bezpośrednio na ścianie. Optymalne wymiary pieca do sauny udało się połączyć z obszernym koszem na kamienie. Znalazło się w nim miejsce na aż 15 kg kamieni do sauny, które po osiągnięciu odpowiedniej temperatury, minimum 80 C, możesz subtelnie polewać wodą i cieszyć się przyjemną, miękką parą. W dolnej części pieca Thermat W wbudowano niewielki pojemnik, który zbiera niewyparowaną wodę i chroni podłogę przed wilgocią.

Polecane sterowniki do pieca sauny EOS Thermat W: Elektryczny piec do sauny marki EOS nie posiada wbudowanego panelu sterowania, dlatego należy dokupić do niego zewnętrzny sterownik. Idealnie pasować będą: ECON D1, ECON D2, ECON D3 lub ECON D4.

Ciesz się dodatkowymi akcesoriami do sauny — spróbuj aromaterapii

Opcjonalnie możesz dołączyć ciekawe akcesoria do pieca elektrycznego, które pozwolą Ci na czerpanie korzyści zdrowotnych z aromaterapii i dadzą jeszcze większą frajdę z kąpieli w saunie. Zobacz zestaw do aromaterapii - pojemniki na esencję zapachową lub zioła. Produkty te są specjalnie dedykowane do pieca elektrycznego Thermat W od firmy EOS.

Zalety pieca elektrycznego EOS Thermat W 

 • Zabierze niewiele miejsca w Twojej saunie — montowany na ścianę
 • Dokupisz do niego specjalne akcesoria do aromaterapii
 • Możliwość zainstalowania zewnętrznych, rozbudowanych sterowników
 • Wysokiej jakości stal nierdzewna w antracytowej barwie, z dodanym perłowym efektem
 • Możliwość polewania kamieni wodą — już przy minimum 80 C

Dane techniczne 

 • Marka: EOS
 • Model: Thermat W
 • Panel sterowania: zewnętrzny
 • Kolor: antracyt
 • Rodzaj sauny: sauna fińska
 • Przeznaczenie: sauna domowa, sauna publiczna
 • Wymiary: 580 x 375 x 380 mm
 • Podłączenie: 400 V 3N
 • Bezpiecznik: 3 x 16
 • Pojemność kamieni: 15 kg
Moc pieca 4,5 kW 6 kW 7,5 kW 9 kW
Kubatura 4-6 m3 6-8 m3 7-10 m3 9-14 m3
Waga 11 kg 11 kg 11 kg 12,5 kg
Minimalna wentylacja 350 x 30 mm 350 x 40 mm 350 x 50 mm 350 x 60 mmJak dobrać moc pieca do sauny?

Chcąc dobrać poprawnie moc pieca do sauny, należy zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów. Przede wszystkim dobrze dobrana moc pieca gwarantuje to, że w saunie będzie panowała odpowiednia temperatura. Przy wyborze pieca ważna jest nie tylko kubatura sauny (rozmiar sauny), ale przede wszystkim jej odpowiednia konstrukcja, izolacja, wentylacja i dobrze dobrane materiały do budowy sauny.

 • moc pieca do sauny należy dobierać tak, aby skalkulowana kubatura sauny nie była w górnym zakresie
 • jeśli ściany lub sufit Twojej sauny zawierają nieizolowane elementy takie jak kamień, szkło itp. to zaistnieje potrzeba zainstalowania pieca o większej mocy
 • przy określaniu objętości sauny, każdy nieizolowany metr kwadratowy, podnosi jej objętość o 1.2 m3
 • w przypadku kiedy ściany sauny wykonane są z nieizolowanych bali drewnianych, faktyczną objętość pomieszczenia sauny należy pomnożyć przez 1.5
 • należy pamiętać, aby ściany i sufit były dokładnie i odpowiednio zaizolowanenależy również zwrócić uwagę na wentylację w saunie
Polewanie wodą rozgrzanych kamieni w saunie — jak to robić?

Rozgrzane powietrze w saunie staje się suche. Dlatego nagrzane kamienie w saunie trzeba polewać wodą, aby zwiększyć wilgotność powietrza do pożądanego poziomu. Ciepło i para różnie działają na poszczególne osoby – eksperymentując, znajdziesz odpowiednie dla siebie ustawienia. Kamieni nie można polewać dowolnym rodzajem wody — zakazane jest używanie wody chlorowanej (np. z basenu czy z hydromasażu — może to spowodować korozję pieca) lub tez wody morskiej. Zamiast tego używaj wody nadającej się do użytku domowego. Dla zapachu można dodawać do wody specjalne aromaty przeznaczone do saun. Aromaty należy stosować zgodnie z instrukcją podaną na ich opakowaniu.

94.5479 94.5480 94.5481 94.5482