• Nowy
  • Helo Hanko - piec saunowy

  Helo Hanko 60 D 80 D - chrom - piec do sauny fińskiej

  Opinie(0)
  1 549,00 zł
  Brutto

  Piec do sauny domowej Helo Hanko, to absolutna nowość w portfolio fińskiej marki Helo. jest wyjątkowy, jak samo miasto Hanko - kameralny i pełen urokliwej elegancji. Zwraca uwagę jego nowoczesna obudowa, a atrakcyjna czerń dodaje kabinie wyrafinowania. Piec do sauny fińskiej to produkt dedykowany małym przestrzeniom, których kubatura nie przekracza 12m3, a sauna używana jest do prywatnego, rodzinnego użytku.Elektryczny piec do sauny suchej stworzono, współpracując z zespołem fachowych projektantów, tak aby połączyć przystępną cenę, przy użyciu najlepszych materiałów. Sprzęt w całości wykonano ręcznie, korzystając z najwyższej jakości stali nierdzewnej, bardzo trwałej, odpornej na korozję i wysokie temperatury. 

  Model :
  Ilość

  Dla tego produktu mamy dostępne formy wysyłki:

  Kurier DPD paletowy

  Masz 14 dni kalendarzowych aby odstąpić od zakupu bez podawania przyczyny oraz bez ponoszenia żadnych kosztów. Więcej informacji znajdziesz w naszym regulaminie klikając tutaj.

  Helo Hanko - piec do sauny suchej

  Piec do sauny domowej Helo Hanko, to absolutna nowość w portfolio fińskiej marki Helo, która do powszechnej dystrybucji weszła w październiku 2021 roku. W piecu saunowym wykorzystano stuletnią wiedzę producenta, aby zapewnić idealny sprzęt do małych przestrzeni i perfekcyjne wrażenia z kąpieli. Piec Helo jest odpowiedzią na potrzeby osób, świeżo zainteresowanych sauną. Przywitaj się więc z sauną w dobrym stylu i zacznij tę wspaniałą przygodę od znajomości z firmą, która wie, że sercem każdej sauny jest dobry piec! 

  Piec saunowy Helo Hanko - nowość na rynku! 

  Piec do małej sauny Helo Hanko jest wyjątkowy, jak samo miasto Hanko - kameralny i pełen urokliwej elegancji. Zwraca uwagę jego nowoczesna obudowa, a atrakcyjny chromowany kolor dodaje kabinie wyrafinowania. Piec do sauny fińskiej to produkt dedykowany małym przestrzeniom, których kubatura nie przekracza 12m3, a sauna używana jest do prywatnego, rodzinnego użytku. Urządzenie ma kompaktowe rozmiary i można je szybko i bardzo łatwo zainstalować na ścianie, co pozwala do maksimum zaoszczędzić miejsce w kabinie. Zadbano również o intuicyjną obsługę, za sprawą możliwości zainstalowania zaawansowanego panelu sterującego. 

  Piec Helo nie jest dziełem przypadku, a wynikiem drobiazgowego procesu projektowania. Elektryczny piec do sauny suchej stworzono, współpracując z zespołem fachowych projektantów, tak aby połączyć przystępną cenę, przy użyciu najlepszych materiałów. Sprzęt w całości wykonano ręcznie, korzystając z najwyższej jakości stali nierdzewnej, bardzo trwałej, odpornej na korozję i wysokie temperatury. 

  Otwarta przestrzeń i przestronna, głęboka komora na kamienie, pozwalają na umieszczenie w piecu do sauny aż 32 kg kamieni. Przekłada się to na efektywne, szybkie nagrzanie kabiny saunowej, a także uzyskanie delikatnej, miękkiej pary wodnej, po polaniu rozgrzanych kamieni wodą. 

  Piec do sauny fińskiej Helo Hanko występuje w dwóch wersjach do wyboru - 6 kW i 8 kW. 

  Zalety pieca saunowego Helo Hanko

  • Idealny wybór na start, do małych, domowych saun fińskich
  • Lekka konstrukcja o kompaktowych rozmiarach
  • Sprawnie i równomiernie nagrzewa kabinę
  • Nowoczesne, eleganckie wzornictwo 
  • Ręcznie wykonany, z użyciem wysokogatunkowej stali nierdzewnej
  • Przestronna i głęboka komora na kamienie - aż 32 kg
  • Możliwość polewania kamieni wodą już przy 80 C

  Dane techniczne 

  • Marka: Helo
  • Model: Hanko
  • Panel sterowania: zewnętrzny
  • Kolor: chromowany
  • Rodzaj sauny: sauna fińska
  • Przeznaczenie: sauna domowa
  • Wymiary (wys. x szer. x głęb.): 575 × 365 × 250 mm 
  • Waga pieca: 7,7 kg
  • Podłączenie: 400 V 3 N
  • Skrzynka stycznikowa: potrzebna, model WE40
  Piec Helo Vienna  6 kW  8 kW
  Kubatura sauny [m3]  5 - 9   8 - 12 
  Bezpiecznik 3 × 10 3 × 16
  Pojemność kamieni [kg]    32    32

  Jak dobrać moc pieca do sauny?

  Chcąc dobrać poprawnie moc pieca do sauny, należy zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów. Przede wszystkim dobrze dobrana moc pieca gwarantuje to, że w saunie będzie panowała odpowiednia temperatura. Przy wyborze pieca ważna jest nie tylko kubatura sauny (rozmiar sauny), ale przede wszystkim jej odpowiednia konstrukcja, izolacja, wentylacja i dobrze dobrane materiały do budowy sauny.     

  • moc pieca do sauny należy dobierać tak, aby skalkulowana kubatura sauny nie była w górnym zakresie     
  • jeśli ściany lub sufit Twojej sauny zawierają nieizolowane elementy takie jak kamień, szkło itp. to zaistnieje potrzeba zainstalowania pieca o większej mocy     
  • przy określaniu objętości sauny, każdy nieizolowany metr kwadratowy, podnosi jej objętość o 1.2 m3     
  • w przypadku kiedy ściany sauny wykonane są z nieizolowanych bali drewnianych, faktyczną objętość pomieszczenia sauny należy pomnożyć przez 1.5
  • należy pamiętać, aby ściany i sufit były dokładnie i odpowiednio zaizolowane     
  • należy również zwrócić uwagę na wentylację w saunie

  Polewanie kamieni w saunie - jak to robić?

  Rozgrzane powietrze w saunie staje się suche. Większa temperatura, to mniejsza wilgotność. Dlatego nagrzane kamienie w saunie trzeba polewać wodą, aby zwiększyć wilgotność powietrza do pożądanego poziomu. Ciepło i para różnie działają na poszczególne osoby – eksperymentując, znajdziesz odpowiednie dla siebie ustawienia. Kamieni nie można polewać dowolnym rodzajem wody — zakazane jest używanie wody chlorowanej (np. z basenu czy z hydromasażu — może to spowodować korozję pieca) lub tez wody morskiej. Zamiast tego używaj wody nadającej się do użytku domowego. Dla zapachu można dodawać do wody specjalne aromaty przeznaczone do saun. Aromaty należy stosować zgodnie z instrukcją podaną na ich opakowaniu.

  TylöHelo - sauny z doświadczeniem

  TylöHelo to wiodący na świecie producent saun i łaźni parowych. Innowacja, technologia i najwyższa dbałość o szczegóły to domena szwedzkiego Tylö. Fińskie Helo to najnowocześniejszy kunszt i piękne, tradycyjne wzornictwo. Razem, dzięki zgromadzonej przez 170 lat wiedzy tworzą najwyższej jakości produkty do saun będących częścią zdrowego stylu życia.

  TylöHelo
  HEL000210 HEL000211

  Opis

  Moc pieca
  6 kW
  8 kW
  Rodzaj sauny
  sauna fińska (sucha)
  Rodzaj sterownika
  wbudowany
  Przeznaczenie sauny
  Domowa
  Pojemność kamieni
  32 Kg

  Specyficzne kody

  Dla tego produktu nie ma jeszcze wystawionych opinii.

  Napisz opinię produktu.
  Helo Hanko 60 D 80 D - chrom - piec do sauny fińskiej

  Zobacz także

  16 innych produktów w tej samej kategorii: