Helo Hanko 60 STJ 80 STJ - chrom - piec do małej sauny
zoom_out_map
chevron_left chevron_right
Nowy

Helo Hanko 60 STJ 80 STJ - chrom - piec do małej sauny

Piec do sauny domowej Helo Hanko, to absolutna nowość w portfolio fińskiej marki Helo. Wykorzystano stuletnią wiedzę producenta, aby zapewnić idealny sprzęt do małych przestrzeni i perfekcyjne wrażenia z kąpieli. Piec Helo jest odpowiedzią na potrzeby osób, świeżo zainteresowanych sauną. Urządzenie ma kompaktowe rozmiary i można je szybko i bardzo łatwo zainstalować na ścianie, co pozwala do maksimum zaoszczędzić miejsce w kabinie. Zadbano również o intuicyjną obsługę, za sprawą zintegrowanego sterowania. Otwarta przestrzeń i przestronna, głęboka komora na kamienie, pozwalają na umieszczenie w piecu do sauny aż 32 kg kamieni. Przekłada się to na efektywne, szybkie nagrzanie kabiny saunowej, a także uzyskanie delikatnej, miękkiej pary wodnej, po polaniu rozgrzanych kamieni wodą. 

0,00 zł (brutto) 0,00 zł (netto)
Brutto
Kontakt
Potrzebujesz informacji? biuro@sauneo.pl
Dostawa
Sprawdź szczegóły dostawy

Helo Hanko - piec do sauny domowej

Piec do sauny domowej Helo Hanko, to absolutna nowość w portfolio fińskiej marki Helo, która do powszechnej dystrybucji weszła w październiku 2021 roku. W piecu saunowym wykorzystano stuletnią wiedzę producenta, aby zapewnić idealny sprzęt do małych przestrzeni i perfekcyjne wrażenia z kąpieli. Piec Helo jest odpowiedzią na potrzeby osób, świeżo zainteresowanych sauną. Przywitaj się więc z sauną w dobrym stylu i zacznij tę wspaniałą przygodę od znajomości z firmą, która wie, że sercem każdej sauny jest dobry piec! 

Piec do małej sauny - Helo Hanko 

Piec do małej sauny Helo Hanko jest wyjątkowy, jak samo miasto Hanko - kameralny i pełen urokliwej elegancji. Zwraca uwagę jego nowoczesna obudowa, a chromowa barwa dodaje kabinie wyrafinowania. Piec do sauny fińskiej to produkt dedykowany małym przestrzeniom, których kubatura nie przekracza 12m3, a sauna używana jest do prywatnego, rodzinnego użytku. Urządzenie ma kompaktowe rozmiary i można je szybko i bardzo łatwo zainstalować na ścianie, co pozwala do maksimum zaoszczędzić miejsce w kabinie. Zadbano również o intuicyjną obsługę, za sprawą zintegrowanego sterowania, pozwalającą w wygodny sposób, w pełni kontrolować saunę suchą. Dla Twojej wygody sam wybierzesz, czy chcesz, by pokrętła znajdowały się po prawej, albo lewej stronie. Piec posiada analogowy termostat oraz timer z 9-godzinnym trybem oczekiwania i 3-godzinny cykl pracy. 

Piec Helo nie jest dziełem przypadku, a wynikiem drobiazgowego procesu projektowania. Elektryczny piec do sauny suchej stworzono, współpracując z zespołem fachowych projektantów, tak aby połączyć przystępną cenę, przy użyciu najlepszych materiałów. Sprzęt w całości wykonano ręcznie, korzystając z najwyższej jakości stali nierdzewnej, bardzo trwałej, odpornej na korozję i wysokie temperatury. 

Otwarta przestrzeń i przestronna, głęboka komora na kamienie, pozwalają na umieszczenie w piecu do sauny aż 32 kg kamieni. Przekłada się to na efektywne, szybkie nagrzanie kabiny saunowej, a także uzyskanie delikatnej, miękkiej pary wodnej, po polaniu rozgrzanych kamieni wodą. 

Piec do sauny fińskiej Helo Hanko występuje w dwóch wersjach do wyboru - 6 kW i 8 kW. 

Zalety pieca saunowego Helo Hanko

 • Idealny wybór na start, do małych, domowych saun fińskich
 • Lekka konstrukcja o kompaktowych rozmiarach
 • Wbudowany sterownik z najważniejszymi funkcjami - sam wybierasz gdzie ma się znaleźć!
 • Sprawnie i równomiernie nagrzewa kabinę
 • Nowoczesne, eleganckie wzornictwo 
 • Ręcznie wykonany, z użyciem wysokogatunkowej stali nierdzewnej
 • Przestronna i głęboka komora na kamienie - aż 32 kg
 • Możliwość polewania kamieni wodą już przy 80 C

Dane techniczne 

 • Marka: Helo
 • Model: Hanko
 • Panel sterowania: wewnętrzny
 • Kolor: chrom
 • Rodzaj sauny: sauna fińska
 • Przeznaczenie: sauna domowa
 • Wymiary (wys. x szer. x głęb.): 575 × 365 × 250 mm 
 • Waga pieca: 7,7 kg
 • Podłączenie: 400 V 3 N
Piec Helo Vienna  6 kW  8 kW
Kubatura sauny [m3]  5 - 9   8 - 12 
Bezpiecznik 3 × 10 3 × 16
Pojemność kamieni [kg]    32    32

Jak dobrać moc pieca do sauny?

Chcąc dobrać poprawnie moc pieca do sauny, należy zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów. Przede wszystkim dobrze dobrana moc pieca gwarantuje to, że w saunie będzie panowała odpowiednia temperatura. Przy wyborze pieca ważna jest nie tylko kubatura sauny (rozmiar sauny), ale przede wszystkim jej odpowiednia konstrukcja, izolacja, wentylacja i dobrze dobrane materiały do budowy sauny.     

 • moc pieca do sauny należy dobierać tak, aby skalkulowana kubatura sauny nie była w górnym zakresie     
 • jeśli ściany lub sufit Twojej sauny zawierają nieizolowane elementy takie jak kamień, szkło itp. to zaistnieje potrzeba zainstalowania pieca o większej mocy     
 • przy określaniu objętości sauny, każdy nieizolowany metr kwadratowy, podnosi jej objętość o 1.2 m3     
 • w przypadku kiedy ściany sauny wykonane są z nieizolowanych bali drewnianych, faktyczną objętość pomieszczenia sauny należy pomnożyć przez 1.5
 • należy pamiętać, aby ściany i sufit były dokładnie i odpowiednio zaizolowane     
 • należy również zwrócić uwagę na wentylację w saunie

Polewanie kamieni w saunie - jak to robić?

Rozgrzane powietrze w saunie staje się suche. Większa temperatura, to mniejsza wilgotność. Dlatego nagrzane kamienie w saunie trzeba polewać wodą, aby zwiększyć wilgotność powietrza do pożądanego poziomu. Ciepło i para różnie działają na poszczególne osoby – eksperymentując, znajdziesz odpowiednie dla siebie ustawienia. Kamieni nie można polewać dowolnym rodzajem wody — zakazane jest używanie wody chlorowanej (np. z basenu czy z hydromasażu — może to spowodować korozję pieca) lub tez wody morskiej. Zamiast tego używaj wody nadającej się do użytku domowego. Dla zapachu można dodawać do wody specjalne aromaty przeznaczone do saun. Aromaty należy stosować zgodnie z instrukcją podaną na ich opakowaniu.

TylöHelo - sauny z doświadczeniem

TylöHelo to wiodący na świecie producent saun i łaźni parowych. Innowacja, technologia i najwyższa dbałość o szczegóły to domena szwedzkiego Tylö. Fińskie Helo to najnowocześniejszy kunszt i piękne, tradycyjne wzornictwo. Razem, dzięki zgromadzonej przez 170 lat wiedzy tworzą najwyższej jakości produkty do saun będących częścią zdrowego stylu życia.

HEL000201 HEL000202