• Nowy
  • Helo Magma - piec do sauny suchej

  Helo Magma - piec do sauny suchej

  Opinie(0)
  10 534,00 zł
  Brutto
  Zapytaj o dostępność: biuro@sauneo.pl
  Model :
  Ilość

  Dla tego produktu mamy dostępne formy wysyłki:


  Masz 14 dni kalendarzowych aby odstąpić od zakupu bez podawania przyczyny oraz bez ponoszenia żadnych kosztów. Więcej informacji znajdziesz w naszym regulaminie klikając tutaj.

  Helo Magma - piec do sauny suchej

  Piec do sauny Helo Magma, to wyjątkowy sprzęt, dedykowany zwłaszcza większym saun fińskich - domowych, jak i publicznych. Piec saunowy Helo doskonale poradzi sobie w kabinach o kubaturze maksymalnej - 24m3, równomiernie i efektywnie rozprowadzi w nich ciepło. Model pieca do sauny fińskiej, przeznaczony jest do montowania na podłodze, jednak dzięki kompaktowym rozmiarom oraz intrygującej stylistyce, odnajdzie się w każdej saunie i nie zabierze dużo przestrzeni. Wysoka jakość podzespołów i solidna konstrukcja, gwarantują niezawodną, bezusterkową i długą pracę. Pojemna, masywna komora na kamienie pomieści ich 60 kg, co zagwarantuje niezapomniane wrażenia z kąpieli saunowych, oraz idealne odparowanie, po polaniu kamieni wodą. 

  Zalety pieca do sauny Helo Magma

  Dane techniczne 

  • Marka: Helo
  • Model: Magma
  • Panel sterowania: zewnętrzny
  • Kolor: czarny
  • Rodzaj sauny: sauna fińska
  • Przeznaczenie: sauna publiczna
  • Wymiary (szer. x wys. x głęb.): 900 mm x 715 mm x 520 mm 
  • Podłączenie: 400 V 3 N
  Piec Helo Vienna 18 kW 21 kW 26 kW (13+13) 26 kW (10,5+15,5)
  Kubatura sauny [m3] 18-30 14-26  30-46 30-46
  Bezpiecznik 3 x 16 3 x 16 3 x 20 3 x 25
  Pojemność kamieni [kg] 80 80 80 80

  Jak dobrać moc pieca do sauny?

  Chcąc dobrać poprawnie moc pieca do sauny, należy zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów. Przede wszystkim dobrze dobrana moc pieca gwarantuje to, że w saunie będzie panowała odpowiednia temperatura. Przy wyborze pieca ważna jest nie tylko kubatura sauny (rozmiar sauny), ale przede wszystkim jej odpowiednia konstrukcja, izolacja, wentylacja i dobrze dobrane materiały do budowy sauny.     

  • moc pieca do sauny należy dobierać tak, aby skalkulowana kubatura sauny nie była w górnym zakresie     
  • jeśli ściany lub sufit Twojej sauny zawierają nieizolowane elementy takie jak kamień, szkło itp. to zaistnieje potrzeba zainstalowania pieca o większej mocy     
  • przy określaniu objętości sauny, każdy nieizolowany metr kwadratowy, podnosi jej objętość o 1.2 m3     
  • w przypadku kiedy ściany sauny wykonane są z nieizolowanych bali drewnianych, faktyczną objętość pomieszczenia sauny należy pomnożyć przez 1.5
  • należy pamiętać, aby ściany i sufit były dokładnie i odpowiednio zaizolowane     
  • należy również zwrócić uwagę na wentylację w saunie

  Polewanie kamieni w saunie - jak to robić?

  Rozgrzane powietrze w saunie staje się suche. Większa temperatura, to mniejsza wilgotność. Dlatego nagrzane kamienie w saunie trzeba polewać wodą, aby zwiększyć wilgotność powietrza do pożądanego poziomu. Ciepło i para różnie działają na poszczególne osoby – eksperymentując, znajdziesz odpowiednie dla siebie ustawienia. Kamieni nie można polewać dowolnym rodzajem wody — zakazane jest używanie wody chlorowanej (np. z basenu czy z hydromasażu — może to spowodować korozję pieca) lub tez wody morskiej. Zamiast tego używaj wody nadającej się do użytku domowego. Dla zapachu można dodawać do wody specjalne aromaty przeznaczone do saun. Aromaty należy stosować zgodnie z instrukcją podaną na ich opakowaniu.

  TylöHelo - sauny z doświadczeniem

  TylöHelo to wiodący na świecie producent saun i łaźni parowych. Innowacja, technologia i najwyższa dbałość o szczegóły to domena szwedzkiego Tylö. Fińskie Helo to najnowocześniejszy kunszt i piękne, tradycyjne wzornictwo. Razem, dzięki zgromadzonej przez 170 lat wiedzy tworzą najwyższej jakości produkty do saun będących częścią zdrowego stylu życia.

  TylöHelo
  HEL000911 HEL000912 HEL000913 HEL000914

  Specyficzne kody

  Dla tego produktu nie ma jeszcze wystawionych opinii.

  Napisz opinię produktu.
  Helo Magma - piec do sauny suchej

  Zobacz także