Piec do sauny Helo Havanna
zoom_out_map
chevron_left chevron_right

ad2.jpg

Advertising [AfterProductThumbs]

Nowy

Helo Havanna 600 900 D WT - piec do sauny domowej

Helo Havanna jest właściwą odpowiedzią dla osób nowo zainteresowanych sauną fińską i szukających swego pierwszego pieca do sauny. Zacznij tę niezwykłą przygodę od dobrych znajomości - z firmą, która wie, że sercem każdej sauny jest dobry piec. Helo Havanna jest zupełnie jak stolica Kuby - posiada ona swój własny, niepowtarzalny charakter i nie da się tego pieca do sauny suchej porównać z żadnym innym. Pierwsze co zwraca uwagę i przykuwa wzrok, to elegancja pieca saunowego. Czarny odcień pieca do sauny Helo doda Twojej kabinie finezji i uroku. Dodatkowo dla jak najlepszej ergonomii - piec do sauny domowej można zainstalować na ścianie kabiny, tym samym do maksimum zaoszczędzając miejsce. W urządzeniu zastosowano dwa unikalne rozwiązania - regulację komory oraz system BWT.

 • Havanna | 6 kW | 5-9 m3
 • Havanna | 9 kW | 9-13 m3
2 619,00 zł (brutto) 2 129,27 zł (netto)
Brutto

ad3.jpg

Advertising [ProductAdditionalInfo]

local_shipping FREE shipping on orders over $25.00 shipped by Amazon. Details

ad.jpg

Advertising [Product3rdColumn]

Helo Havanna 600 D WT 900 D WT - piec do sauny domowej

Piec elektryczny do sauny montowany na ścianie, lub podłogowo (opcjonalnie), Helo Havanna jest właściwą odpowiedzią dla osób nowo zainteresowanych sauną fińską i szukających swego pierwszego pieca do sauny. Zacznij tę niezwykłą przygodę od dobrych znajomości - z firmą, która wie, że sercem każdej sauny jest dobry piec. I kiedy sauna mówi Ci: helo - nie zwlekaj - odpowiedz jej "Hello"!

Havanna jest zupełnie jak stolica Kuby - posiada ona swój własny, niepowtarzalny charakter i nie da się tego pieca do sauny suchej porównać z żadnym innym. Pierwsze co zwraca uwagę i przykuwa wzrok, to elegancja pieca saunowego. Czarny odcień pieca do sauny Helo doda Twojej kabinie finezji i uroku. To produkt dedykowany małym saunom rodzinnym, gdzie kubatura nie przekracza 13m3. Dla jak najlepszej ergonomii - piec do sauny domowej można zainstalować na ścianie kabiny, tym samym do maksimum zaoszczędzając miejsce.

Innowacja pieca saunowego Helo Havanna - regulowany kosz na kamienie i system BWT

Piec do sauny elektryczny Helo Havanna pozwala na dobór jednego z dwóch zaawansowanych technologicznie sterowników pieca (do kupienia w osobnych ofertach, na naszym sklepie) co znacząco zwiększa jego możliwości i ułatwia codzienne użytkowanie. Ponadto w urządzeniu zastosowano dwa unikalne rozwiązania - regulację komory oraz system BWT. Regulacja komory w piecu do małej sauny sprawia, że możemy dostosować sprzęt do naszych potrzeb i preferencji. Tym samym pomieści on 20, 28, a nawet 35 kg kamieni w komorze. 

Druga innowacja - system BWT, to nowość, której działanie jest bardzo proste. Należy zbiornik napełnić wodą, w razie potrzeby dodać olejki zapachowe lub kryształy soli (na szczycie zbiornika) i uruchomić piec.Technologia BWT to szybszy czas nagrzewania, te same odczucia podczas saunowania, a przy tym znacznie niższe użycie energii i mniejsza emisja dwutlenku węgla. Dzięki rozwiązaniu BWT doświadczysz pełne uczucie ciepła w krótszym czasie. To także mniejsze zużycie i dłuższa żywotność. Niższy poziom ciepła wykorzystywany podczas kąpieli z BWT mniej obciąża saunę i piec.

Technologia BWT w piecu do sauny fińskiej Helo Havanna

Rodzaj Sauna łagodna Sauna umiarkowana Sauna gorąca i sucha
Woda w podgrzewaczu BTW w podgrzewaczu BTW w podgrzewaczu BTW
Temperatura 50 - 60'C 60 - 80'C 80 - 100'C
Efekty Długa oraz łagodna kąpiel w saunie z otaczającą, wilgotną parą. Więcej wilgoci i mocniejsze wrażenia oraz delikatna para. Niska wilgotność, wysoka temperatura i intensywna kąpiel w saunie.

Zalety Helo Havanna 600 D 900 D:

 • Idealny wybór na start!
 • Jakościowy piec za niewielkie pieniądze
 • Lekka i niewielka konstrukcja
 • Możliwość polewania kamieni wodą już przy 80 C 
 • Technologia BWT

Dane techniczne 

 • Marka: Helo
 • Model: Havanna
 • Panel sterowania: zewnętrzny
 • Kolor: grafit
 • Rodzaj sauny: sauna fińska
 • Przeznaczenie: sauna domowa
 • Wymiary (wys. x szer. x głęb.): 580 x 475 x 300 mm
 • Waga pieca: 12,8 kg
 • Podłączenie: 400 V 3 N
 • Pojemność kamieni: 20 - 35 kg
Piec Helo Havanna 6 kW 9 kW
Kubatura sauny [m3] 5 - 9  9 - 13
Bezpiecznik 3 x 10 3 x 16

Jak dobrać moc pieca do sauny?

Chcąc dobrać poprawnie moc pieca do sauny, należy zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów. Przede wszystkim dobrze dobrana moc pieca gwarantuje to, że w saunie będzie panowała odpowiednia temperatura. Przy wyborze pieca ważna jest nie tylko kubatura sauny (rozmiar sauny), ale przede wszystkim jej odpowiednia konstrukcja, izolacja, wentylacja i dobrze dobrane materiały do budowy sauny.     

 • moc pieca do sauny należy dobierać tak, aby skalkulowana kubatura sauny nie była w górnym zakresie     
 • jeśli ściany lub sufit Twojej sauny zawierają nieizolowane elementy takie jak kamień, szkło itp. to zaistnieje potrzeba zainstalowania pieca o większej mocy     
 • przy określaniu objętości sauny, każdy nieizolowany metr kwadratowy, podnosi jej objętość o 1.2 m3     
 • w przypadku kiedy ściany sauny wykonane są z nieizolowanych bali drewnianych, faktyczną objętość pomieszczenia sauny należy pomnożyć przez 1.5
 • należy pamiętać, aby ściany i sufit były dokładnie i odpowiednio zaizolowane     
 • należy również zwrócić uwagę na wentylację w saunie

Polewanie kamieni w saunie - jak to robić?

Rozgrzane powietrze w saunie staje się suche. Większa temperatura, to mniejsza wilgotność. Dlatego nagrzane kamienie w saunie trzeba polewać wodą, aby zwiększyć wilgotność powietrza do pożądanego poziomu. Ciepło i para różnie działają na poszczególne osoby – eksperymentując, znajdziesz odpowiednie dla siebie ustawienia. Kamieni nie można polewać dowolnym rodzajem wody — zakazane jest używanie wody chlorowanej (np. z basenu czy z hydromasażu — może to spowodować korozję pieca) lub tez wody morskiej. Zamiast tego używaj wody nadającej się do użytku domowego. Dla zapachu można dodawać do wody specjalne aromaty przeznaczone do saun. Aromaty należy stosować zgodnie z instrukcją podaną na ich opakowaniu.

TylöHelo - sauny z doświadczeniem

TylöHelo to wiodący na świecie producent saun i łaźni parowych. Innowacja, technologia i najwyższa dbałość o szczegóły to domena szwedzkiego Tylö. Fińskie Helo to najnowocześniejszy kunszt i piękne, tradycyjne wzornictwo. Razem, dzięki zgromadzonej przez 170 lat wiedzy tworzą najwyższej jakości produkty do saun będących częścią zdrowego stylu życia.

HEL005847 HEL005849
Rodzaj sauny
sauna fińska
Rodzaj sterowania
wbudowane
Pojemność kamieni
20 Kg
28 Kg
35 Kg

Returns Policy

You may return most new, unopened items within 30 days of delivery for a full refund. We'll also pay the return shipping costs if the return is a result of our error (you received an incorrect or defective item, etc.).

You should expect to receive your refund within four weeks of giving your package to the return shipper, however, in many cases you will receive a refund more quickly. This time period includes the transit time for us to receive your return from the shipper (5 to 10 business days), the time it takes us to process your return once we receive it (3 to 5 business days), and the time it takes your bank to process our refund request (5 to 10 business days).

If you need to return an item, simply login to your account, view the order using the 'Complete Orders' link under the My Account menu and click the Return Item(s) button. We'll notify you via e-mail of your refund once we've received and processed the returned item.

Shipping

We can ship to virtually any address in the world. Note that there are restrictions on some products, and some products cannot be shipped to international destinations.

When you place an order, we will estimate shipping and delivery dates for you based on the availability of your items and the shipping options you choose. Depending on the shipping provider you choose, shipping date estimates may appear on the shipping quotes page.

Please also note that the shipping rates for many items we sell are weight-based. The weight of any such item can be found on its detail page. To reflect the policies of the shipping companies we use, all weights will be rounded up to the next full pound.

 • "Excellent products and excellent service." - Josephine
 • "Excellent value. High quality products at reasonable prices." - Warren
 • "Outstanding customer service." - Jack
 • "You're the best! Thank you!" - Tatiana