Helo Skle - piec do sauny fińskiej
zoom_out_map
chevron_left chevron_right
Nowy

Helo Skle - piec do sauny fińskiej

0,00 zł (brutto) 0,00 zł (netto)
Brutto
Kontakt
Potrzebujesz informacji? biuro@sauneo.pl
Dostawa
Sprawdź szczegóły dostawy

Helo Skle - piec do sauny fińskiej

Piec elektryczny do sauny Helo Skle jest absolutnym liderem wśród sprzętu przeznaczonego do sauny komercyjnej. Helo Skle to ceniony model w pieca saunowego w miejscach publicznych, głównie za swoją niezawodność konstrukcyjną i technologiczną. Pojemna, głęboka komora na kamienie, mieszcząca ich 60 kg, gwarantuje przyjemne i pełne błogiego relaksu, wrażenia z sauny oraz idealne odparowanie, po polaniu wodą.

Piec do sauny Helo to także klasyczne, nieprzemijanie atrakcyjne wzornictwo. Korpus pieca do sauny suchej to chromowana, wysokojakościowa stal nierdzewna, łatwa w codziennej konserwacji. Sprzęt sprawdzi się doskonale w saunach do 24m3 wielkości. 

Zalety pieca do sauny Helo Skle

Dane techniczne 

 • Marka: Helo
 • Model: Skle
 • Panel sterowania: zewnętrzny
 • Kolor: chrom
 • Rodzaj sauny: sauna fińska
 • Przeznaczenie: sauna publiczna
 • Wymiary (wys. x szer. x głęb.): 510 x 715 x 475 mm
 • Podłączenie: 400 V 3 N
Piec Helo Skle 9 kW 10,5 kW 12 kW 15 kW
Kubatura sauny [m3] 8 - 13 9 - 15  10 - 18 14 - 24
Bezpiecznik 3 x 16 3 x 16 3 x 20 3 x 25
Pojemność kamieni [kg] 60 60 60 60

Jak dobrać moc pieca do sauny?

Chcąc dobrać poprawnie moc pieca do sauny, należy zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów. Przede wszystkim dobrze dobrana moc pieca gwarantuje to, że w saunie będzie panowała odpowiednia temperatura. Przy wyborze pieca ważna jest nie tylko kubatura sauny (rozmiar sauny), ale przede wszystkim jej odpowiednia konstrukcja, izolacja, wentylacja i dobrze dobrane materiały do budowy sauny.     

 • moc pieca do sauny należy dobierać tak, aby skalkulowana kubatura sauny nie była w górnym zakresie     
 • jeśli ściany lub sufit Twojej sauny zawierają nieizolowane elementy takie jak kamień, szkło itp. to zaistnieje potrzeba zainstalowania pieca o większej mocy     
 • przy określaniu objętości sauny, każdy nieizolowany metr kwadratowy, podnosi jej objętość o 1.2 m3     
 • w przypadku kiedy ściany sauny wykonane są z nieizolowanych bali drewnianych, faktyczną objętość pomieszczenia sauny należy pomnożyć przez 1.5
 • należy pamiętać, aby ściany i sufit były dokładnie i odpowiednio zaizolowane     
 • należy również zwrócić uwagę na wentylację w saunie

Polewanie kamieni w saunie - jak to robić?

Rozgrzane powietrze w saunie staje się suche. Większa temperatura, to mniejsza wilgotność. Dlatego nagrzane kamienie w saunie trzeba polewać wodą, aby zwiększyć wilgotność powietrza do pożądanego poziomu. Ciepło i para różnie działają na poszczególne osoby – eksperymentując, znajdziesz odpowiednie dla siebie ustawienia. Kamieni nie można polewać dowolnym rodzajem wody — zakazane jest używanie wody chlorowanej (np. z basenu czy z hydromasażu — może to spowodować korozję pieca) lub tez wody morskiej. Zamiast tego używaj wody nadającej się do użytku domowego. Dla zapachu można dodawać do wody specjalne aromaty przeznaczone do saun. Aromaty należy stosować zgodnie z instrukcją podaną na ich opakowaniu.

TylöHelo - sauny z doświadczeniem

TylöHelo to wiodący na świecie producent saun i łaźni parowych. Innowacja, technologia i najwyższa dbałość o szczegóły to domena szwedzkiego Tylö. Fińskie Helo to najnowocześniejszy kunszt i piękne, tradycyjne wzornictwo. Razem, dzięki zgromadzonej przez 170 lat wiedzy tworzą najwyższej jakości produkty do saun będących częścią zdrowego stylu życia.

HEL000901 HEL000902 HEL000903 HEL000904
Zobacz także