Sauneo sp. z o.o. w Bydgoszczy przeprasza Pana Adama Strycharczuka za wykorzystanie jego artystycznego wykonania oraz wizerunku bez jego wiedzy i zgody w swoich spotach reklamowych i oświadcza, że podejmie wszelkie środki mające na celu zapobieżenie tego typu sytuacji w przyszłości

 • Nowy
  Helo Saunatonttu 6 8 - piec akumulacyjny elektryczny
  • Helo Saunatonttu 6 8 - elektryczny piec akumulacyjny do sauny
  • Helo Saunatonttu 6 8 - piec akumulacyjny do sauny 6 kW 8 kW
  • Helo Saunatonttu 6 8 - mały piec akumulacyjny
  • Helo Saunatonttu 6 8 - piec akumulacyjny elektryczny

  Helo Saunatonttu 6 8 - piec akumulacyjny elektryczny

  Opinie(0)
  16 238,00 zł
  Brutto
  Model :
  Ilość

  Dla tego produktu mamy dostępne formy wysyłki:

  Kurier Paletowy
  Kurier Paletowy Pobranie

  Masz 14 dni kalendarzowych aby odstąpić od zakupu bez podawania przyczyny oraz bez ponoszenia żadnych kosztów. Więcej informacji znajdziesz w naszym regulaminie klikając tutaj.

  Helo Saunatonttu 6 8 - piec akumulacyjny elektryczny 

  Saunatonttu (Tonttu z fiń. - skrzat/elf/duszek) - nazwa pieca do sauny domowej inspirowana jest pradawnymi, ludowymi wierzeniami Finów, którzy uważali, że sauna sucha jest domostwem małych elfów z brodą. W ich przekonaniu Saunatonttu miał być strażnikiem sauny i saunowego spokoju. 

  Helo Saunatonttu to jeden z dwóch pieców saunowych z rodziny "Tonttu" - drugi to Pikkutonttu. Wysoka funkcjonalność pieca akumulacyjnego łączy się z fascynującym, nowoczesnym wzornictwem, za który odpowiada projektant o międzynarodowej reputacji - Ristomatti Ratia. Niecodzienna stylistyka, która wyszła z jego ręki, odkrywa zupełnie nowe możliwości aranżacji wnętrza kabiny saunowej, poprzez instalację narożną i tym samym świetnie sprawdzi się jako piec do małej sauny

  Helo Saunatonttu - piec do sauny domowej 

  Helo Saunatonttu to piec akumulacyjny. To oznacza, że jego działanie polega na gromadzeniu w sobie ciepła, które jest uwalniane, w momencie otwarcia klapy. Uwolonione ciepło gwarantuje błyskawiczne nagrzanie sauny fińskiej do 60 stopni, nawet w 20 minut! Dzięki skutecznej powłoce izolacyjnej, piec elektryczny Saunatonttu ma wysoką zdolność do magazynowania ciepła. Idealny dla rodziny z dziećmi, ze względu na niską temperaturę powierzchni korpusu, co zapobiega tym samym przypadkowym oparzeniom. Masywna i głęboka komora na kamienie mieszcząca 100 kg, to luksus cieszenia się miękką i łagodną parą. 

  O niezrównanej jakości produktów marki Helo świadczy choćby to, że firma jako jedna z pierwszych zapoczątkowała produkcję elektrycznych pieców do sauny i z olbrzymim powodzeniem robi to od 1960 roku. 

  Piec saunowy Helo Pikkuntonttu - w zestawie ze sterownikiem

  Panel sterowania Helo OLEA 63 został specjalnie zaprojektowany dla pieca saunowego Helo Saunatonttu, aby umożliwić jego stabilne działanie. Sterownik do pieca sauny daje użytkownikowi ciekawe możliwości. Wśród nich takie funkcje jak - ustawianie mocy oraz czasu grzania. Przedział mocy grzania, to 100, 200 lub 300 W, zaś czas grzania można ustawić na 15, 30 lub 60 minut. 

  Zalety pieca akumulacyjnego Helo Saunatonttu

  • Piec elektryczny zaprojektowany przez Ristomatti Ratia
  • Możliwość montażu na ścianie, na podłodze i w narożniku kabiny sauny
  • Bezpieczny dla dzieci - zapobiega przykrym, przypadkowym oparzeniom po dotknięciu

  Dane techniczne 

  • Marka: Helo
  • Model: Saunatonttu
  • Panel sterowania: zewnętrzny
  • Kolor: czarny
  • Rodzaj sauny: sauna fińska
  • Przeznaczenie: sauna domowa
  • Wymiary (wys. x szer. x głęb.): 1115 mm x 530 mm x 530 mm
  • Waga pieca: 49 kg
  • Podłączenie: 400 V 3 N
  • Pojemność kamieni: 100 kg
  Piec Helo Pikkutonttu 6 kW 8 kW
  Kubatura sauny [m3] 7 - 14  9 - 17
  Bezpiecznik 3 x 10 3 x 16

  Jak dobrać moc pieca do sauny?

  Chcąc dobrać poprawnie moc pieca do sauny, należy zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów. Przede wszystkim dobrze dobrana moc pieca gwarantuje to, że w saunie będzie panowała odpowiednia temperatura. Przy wyborze pieca ważna jest nie tylko kubatura sauny (rozmiar sauny), ale przede wszystkim jej odpowiednia konstrukcja, izolacja, wentylacja i dobrze dobrane materiały do budowy sauny.     

  • moc pieca do sauny należy dobierać tak, aby skalkulowana kubatura sauny nie była w górnym zakresie     
  • jeśli ściany lub sufit Twojej sauny zawierają nieizolowane elementy takie jak kamień, szkło itp. to zaistnieje potrzeba zainstalowania pieca o większej mocy     
  • przy określaniu objętości sauny, każdy nieizolowany metr kwadratowy, podnosi jej objętość o 1.2 m3     
  • w przypadku kiedy ściany sauny wykonane są z nieizolowanych bali drewnianych, faktyczną objętość pomieszczenia sauny należy pomnożyć przez 1.5
  • należy pamiętać, aby ściany i sufit były dokładnie i odpowiednio zaizolowane     
  • należy również zwrócić uwagę na wentylację w saunie

  Polewanie kamieni w saunie - jak to robić?

  Rozgrzane powietrze w saunie staje się suche. Większa temperatura, to mniejsza wilgotność. Dlatego nagrzane kamienie w saunie trzeba polewać wodą, aby zwiększyć wilgotność powietrza do pożądanego poziomu. Ciepło i para różnie działają na poszczególne osoby – eksperymentując, znajdziesz odpowiednie dla siebie ustawienia. Kamieni nie można polewać dowolnym rodzajem wody — zakazane jest używanie wody chlorowanej (np. z basenu czy z hydromasażu — może to spowodować korozję pieca) lub tez wody morskiej. Zamiast tego używaj wody nadającej się do użytku domowego. Dla zapachu można dodawać do wody specjalne aromaty przeznaczone do saun. Aromaty należy stosować zgodnie z instrukcją podaną na ich opakowaniu.

  TylöHelo - sauny z doświadczeniem

  TylöHelo to wiodący na świecie producent saun i łaźni parowych. Innowacja, technologia i najwyższa dbałość o szczegóły to domena szwedzkiego Tylö. Fińskie Helo to najnowocześniejszy kunszt i piękne, tradycyjne wzornictwo. Razem, dzięki zgromadzonej przez 170 lat wiedzy tworzą najwyższej jakości produkty do saun będących częścią zdrowego stylu życia.

  TylöHelo
  HEL002701 HEL002706

  Opis

  Rodzaj sauny
  sauna fińska (sucha)
  Przeznaczenie sauny
  Domowa

  Specyficzne kody

  Dla tego produktu nie ma jeszcze wystawionych opinii.

  Napisz opinię produktu.
  Helo Saunatonttu 6 8 - piec akumulacyjny elektryczny

  Zobacz także

  16 innych produktów w tej samej kategorii: