• Nowy
  Piec do sauny combi dwufunkcyjny Harvia Senator T7C T9C
  • Piec do sauny combi dwufunkcyjny Harvia Senator T7C T9C

  Harvia Senator Combi T7C T9C - piec do sauny dwufunkcyjny

  Opinie(0)
  6 059,00 zł
  Brutto

  Solidny piec combi Harvia Senator przeznaczony do saun domowych i publicznych.

  Model :
  Ilość

  Dla tego produktu mamy dostępne formy wysyłki:


  Masz 14 dni kalendarzowych aby odstąpić od zakupu bez podawania przyczyny oraz bez ponoszenia żadnych kosztów. Więcej informacji znajdziesz w naszym regulaminie klikając tutaj.

  Piec do sauny fińskiej Harvia Senator Combi T7C/T9C  [ Kamienie Gratis! ]

  Harvia Senator Combi to piec do sauny domowej lub publicznej. Jest to twardy piec wykonany ze stali nierdzewnej, zaprojektowany z myślą o regularnym, częstym korzystaniu z sauny. Spora ilość kamieni pozwoli na regularną temperaturę i porządne uderzenia gorąca. Do wyboru dwie moce pieców saunowych:

  • Harvia Senator Combi T7C oferuje moc 7kW do sauny o rozmiarze 6-9 m3
  • Harvia Senator Combi T9C oferuje moc 9kW do sauny o rozmiarze 8-14 m3

  Model pieca elektrycznego, który potrzebujesz, możesz wybrać na górze strony, po prawej.

  Na co dzień z tobą — piec elektryczny do sauny Harvia Senator Combi

  Harvia Senator T9/T10,5 to piec do sauny suchej ze stali nierdzewnej. Solidny piec saunowy o prostej konstrukcji, która wytrzyma ciężkie warunki regularnego korzystania z sauny. Wykorzystywany w średnich saunach lub niedużych saunach publicznych. Nie straszne mu warunki publicznej sauny ani niedbałe obchodzenie się z urządzeniem.

  Piec do sauny fińskiej Harvia Senator Combi nie posiada wbudowanego sterownika. Z naszej oferty możemy polecić współpracujące z Harvia Senator Combi sterowniki:

  • Harvia Senlog CF9C
  • Harvia Xafir CS110C
  • Harvia Xenio CX110C

  Komora na kamienie pieca elektrycznego do sauny mieści do 35kg kamieni do sauny. Gdy sauna jest rozgrzana i zarazem kamienie są bardzo mocno rozgrzane, możemy je polewać wodą. Kamienie polewa się, ponieważ powietrze w saunie robi się suche, a dzięki polaniu zwiększamy wilgotność. Ponadto polewanie gorących kamieni wodą zwiększa tymczasowo intensywność temperatury w saunie. Docelowo woda wylana na kamienie powinna odparować w całości.

  Ciepło... albo ciepło i wilgotno dzięki Harvia Senator Combi

  Harvia Senator Combi posiada dwa tryby pracy. Może on działać jako standardowy piec elektryczny do sauny suchej, utrzymując pożądaną temperaturę, oferując tradycyjne odczucia fińskiej sauny. Może on jednak dodatkowo korzystać z generatora pary, co zmienia diametralnie odczucia w saunie. Generator nie posiada dopływu wody — wodę trzeba uzupełniać ręcznie. Wilgotność jest znacząco wyższa, natomiast temperatura jest niższa niż standardowo — chodzi o zbilansowanie temperatury i wilgotności.

  Reguła "do 200"

  Profesjonaliści mający do czynienia z sauną na co dzień ustalili, że temperatura i wilgotność idą w parze. Złotą regułą nazwano regułę "do 200", opierającą się na skali Farenheita, która mówi, że suma temperatury i wilgotności powinna zbiegać do 200, ponieważ wtedy warunki w saunie są najkorzystniejsze. I tak dla przykładu przy temperaturze 50 stopni Celsjusza wilgotność sauny w okolicy 80%, przy 65 stopniach mamy optymalne 50% wilgotności, a typowe, wysokie temperatury sauny suchej w okolicy 90 stopni Celsjusza to mniej więcej 10% wilgotności powietrza.

  Komora na kamienie w piecu do sauny Harvia Senator Combi mieści do 35kg kamieni. Gdy sauna jest rozgrzana i zarazem kamienie są bardzo mocno rozgrzane, możemy je polewać wodą. Kamienie polewa się, ponieważ powietrze w saunie robi się suche, a dzięki polaniu zwiększamy wilgotność. Ponadto polewanie gorących kamieni wodą zwiększa tymczasowo intensywność temperatury w saunie. Docelowo woda wylana na kamienie powinna odparować w całości.

  Dane techniczne 

  • Marka: Harvia
  • Model: Senator Combi
  • Rodzaj sauny: sauna sucha, sauna parowa
  • Rodzaj pieca: elektryczny combi
  • Sterowanie: zewnętrzne (brak w zestawie)
  • Przeznaczenie: sauna domowa, publiczna
  • Sposób montażu: piec wolnostojący
  • Wymagana ilość kamieni (Ø 5-10 cm) w zestawie
  Model T7C T9C
  Moc [kW] 7 9
  Kubatura sauny [m3] 6-9 8-14
  Moc parownika [kW] 2 2
  Minimalna wysokość sauny [mm] 1900 1900
  Ilość kamieni w zestawie [kg] 35 35
  Szerokość x wysokość x głębokość [mm] 465x660x345 465x660x345
  Napięcie zasilania 3-fazy 400V 3N~ 400V 3N~
  Przewód zasilający 400V [mm2] 5x2,5+2x2,5 5x2,5+2x2,5
  Bezpiecznik 400V [A] 3x16 3x16

  Harvia - prosto z serca Finlandii

  Znana firma z branży saun, mającą siedzibę w Muurame, w środkowej Finlandii, która już 60 lat produkuje piece do saun. Ogromna ilość doświadczenia idzie w parze z pasją do tego, co robią. Firma eksportuje produkty do ponad 60 krajów.Piece do sauny Harvia to urządzenia, które łączą tradycję z nowoczesnością i wyjątkowymi rozwiązaniami. W ofercie znajdziemy szeroki wachlarz pieców: piece elektryczne, piece opalane drewnem, a także piece combi, które dodatkowo generują parę.

  Harvia
  HSC700400

  Opis

  Moc pieca
  7 kW
  9 kW
  Rodzaj sauny
  sauna fińska (sucha)
  Rodzaj sterownika
  zewnętrzny

  Specyficzne kody

  Dla tego produktu nie ma jeszcze wystawionych opinii.

  Napisz opinię produktu.
  Harvia Senator Combi T7C T9C - piec do sauny dwufunkcyjny

  Zobacz także