• Nowy
  Harvia The Wall Combi - piec dwufunkcyjny, piec do sauny combi.
  • Harvia The Wall Combi - piec dwufunkcyjny, piec do sauny combi.

  Harvia The Wall Combi - piec dwufunkcyjny

  Opinie(0)
  3 699,00 zł
  Brutto

  Stylowy piec wykonany ze stali Harvia Wall Combi to dwufunkcyjny piec do sauny, zapewniający świetne warunki do odpoczynku!

  Model :
  Ilość

  Dla tego produktu mamy dostępne formy wysyłki:

  Kurier DPD paletowy

  Masz 14 dni kalendarzowych aby odstąpić od zakupu bez podawania przyczyny oraz bez ponoszenia żadnych kosztów. Więcej informacji znajdziesz w naszym regulaminie klikając tutaj.

  Harvia The Wall Combi - piec dwufunkcyjny [ Kamienie Gratis ! ] 

  Model The Wall Combi to wyjątkowy piec do sauny z generatorem pary, który pozwala na operowanie wilgotnością w saunie fińskiej, co sprawia, że doświadczymy zupełnie nowych wrażeń, w czasie kąpieli. Piec do sauny combi sprawia, że gorący klimat sauny suchej, jest przyjemniejszy w odbiorze, a wydobywana para miękka, długotrwała i wilgotna. Dodatkowym atutem jest osobny pojemnik na zapachy do sauny. 

  The Wall Combi jest znakomitym wyborem, dla kogoś, kto szuka pieca do sauny domowej z większymi możliwościami. Montaż ścienny gwarantuje sporą oszczędność miejsca, nawet w kabinach o niewielkiej kubaturze. Wykończenie zewnętrznej powłoki, wysokogatunkową stalą nierdzewną to gwarancja znakomitej trwałości — wykorzystana w sprzęcie stal, dobrze radzi sobie w trudnych warunkach sauny fińskiej, jest odporna na korozję, a dodatkowo łatwo ją utrzymać w należytej czystości. 

  Harvia The Wall Combi - piec do sauny combi

  Piec do sauny Harvia posiada zintegrowany generator pary oraz kamienny pojemnik na esencję zapachową. To wszystko sprawia, że użytkownik ma znacznie większy komfort i możliwości z korzystania z sauny. Teraz może wybrać między klasyczną sauną fińską, sauną mokrą, z użyciem parownika, oraz parowo-ziołową. Zbiornik parownika pomieści nawet do 5 litrów wody. 

  Harvia the Wall Combi to piec elektryczny bez wbudowanego sterownika. Z naszej oferty możemy polecić współpracujące sterowniki:

  • Harvia Senlog Combi CF9C
  • Harvia Xafir Combi CS110C

  Ciepło... albo ciepło i wilgotno 

  Piec do sauny combi Harvia the Wall posiada dwa tryby pracy. Może on działać jako standardowy piec do sauny suchej, utrzymując pożądaną temperaturę, oferując tradycyjne odczucia fińskiej sauny. Może on jednak dodatkowo korzystać z generatora pary, co zmienia diametralnie odczucia w saunie. Generator nie posiada dopływu wody — wodę trzeba uzupełniać ręcznie. Wilgotność jest znacząco wyższa, natomiast temperatura jest niższa niż standardowo — chodzi o zbilansowanie temperatury i wilgotności.

  Piec do sauny combi i reguła do 200 

  Profesjonaliści mający do czynienia z sauną na co dzień ustalili, że temperatura i wilgotność idą w parze. Złotą regułą nazwano regułę "do 200", opierającą się na skali Farenheita, która mówi, że suma temperatury i wilgotności powinna zbiegać do 200, ponieważ wtedy warunki w saunie są najkorzystniejsze. I tak dla przykładu przy temperaturze 50 stopni Celsjusza wilgotność sauny w okolicy 80%, przy 65 stopniach mamy optymalne 50% wilgotności, a typowe, wysokie temperatury sauny suchej w okolicy 90 stopni Celsjusza to mniej więcej 10% wilgotności powietrza.

  Komora na kamienie w piecu saunowym Harvia the Wall Combi mieści do 20 kg kamieni do sauny. Gdy sauna jest rozgrzana i zarazem kamienie są bardzo mocno rozgrzane, możemy je polewać wodą. Kamienie polewa się, ponieważ powietrze w saunie robi się suche, a dzięki polaniu zwiększamy wilgotność. Ponadto polewanie gorących kamieni wodą zwiększa tymczasowo intensywność temperatury w saunie. Docelowo woda wylana na kamienie powinna odparować w całości.

  Harvia The Wall Combi - zalety

  • Dwa rodzaje sauny w jednym piecu - oszczędność pieniędzy i przestrzeni
  • Stabilna wilgotność z dokładnością do 1%
  • Prosta, wytrzymała konstrukcja oszczędza problemów przez lata
  • Możliwość polewania kamieni, aby wytworzyć uderzenie pary...
  • ...albo użycie generatora pary, aby wytwarzać regularną parę

  Dane techniczne

  • Marka: Harvia
  • Model: The Wall Combi
  • Rodzaj pieca: elektryczny
  • Sterowanie: zewnętrzne
  • Zbiornik generatora: ręczny
  • Przeznaczenie: sauna domowa
  • Sposób montażu: piec na ścianę
  • Wymagana ilość kamieni: w zestawie
  Model SW45S SW70S SW90S
  Moc [kW] 4,5 7 9
  Wydajność parownika [kW] 2 2
  Kubatura sauny [m3] 5-10 8-14 9-18
  Ilość kamieni w zestawie [kg] 20 20 20
  Szerokość x wysokość x głębokość [mm] 380x710x355 380x710x355 380x710x355
  Waga [kg] 16  16,8 16,8
  Napięcie zasilania 3-fazy 400 V 3N~ 400 V 3N~ 400 V 3N~
  Przewód zasilający [mm2] 5x1,5 + 2x1,5 5x1,5 + 2x1,5 5x2,5 + 2x2,5
  Bezpiecznik [A] 3x10 3x10 3x16

  Harvia - prosto z serca Finlandii

  Znana firma z branży saun, mającą siedzibę w Muurame, w środkowej Finlandii, która już 60 lat produkuje piece do saun. Ogromna ilość doświadczenia idzie w parze z pasją do tego, co robią. Firma eksportuje produkty do ponad 60 krajów.Piece do sauny Harvia to urządzenia, które łączą tradycję z nowoczesnością i wyjątkowymi rozwiązaniami. W ofercie znajdziemy szeroki wachlarz pieców: piece elektryczne, piece opalane drewnem, a także piece  do sauny combi, które dodatkowo generują parę.

  Harvia
  HSW450400S

  Opis

  Moc pieca
  4,5 kW
  7 kW
  9 kW
  Rodzaj sauny
  sauna fińsko-parowa
  Rodzaj sterownika
  zewnętrzny

  Specyficzne kody

  Dla tego produktu nie ma jeszcze wystawionych opinii.

  Napisz opinię produktu.
  Harvia The Wall Combi - piec dwufunkcyjny

  Zobacz także

  16 innych produktów w tej samej kategorii: