Kamienie do pieca sauny Saunario okrągłe 10-15cm 20kg | Kamienie do sauny suchej
zoom_out_map
chevron_left chevron_right
Nowy

Kamienie do pieca sauny Saunario okrągłe 10-15cm 20kg

  • Doskonałe kamienie do każdego pieca.
  • Owalny kształt.
  • Średnica 10-15 cm.
  • Wysokiej jakości kamień.
169,00 zł (brutto) 137,40 zł (netto)
Brutto
Darmowa dostawa dla zamówień od 2000 zł
Produkty wybrane i polecane przez klientów
Potrzebujesz informacji? biuro@sauneo.pl

Okrągłe kamienie do pieca sauny Saunario

Piec z kamieniami jest sercem każdej sauny. Zadbaj o serce swojej sauny z markowymi kamieniami Saunario i ciesz się idealnym ciepłem.

Cechy dobrego kamienia do pieca saunowego

Diabaz oliwinowy to najpopularniejszy rodzaj kamieni do sauny, jaki istnieje. Doskonale znosi wysokie temperatury, cechuje się utrzymywaniem ciepła, a jego porowatość pozwala wodzie dobrze odparować. Kamienie pieca sauny Saunario są dobierane zgodnie ze starymi tradycjami i dzięki temu zapewniają prawdziwą atmosferę w saunie. Gwarantują bardzo dobre właściwości cieplne Twojej sauny.

Kamienie Saunario umożliwiają ich luźne ułożenie, dzięki czemu powietrze może poprawnie przepływać między kamieniami a elementami grzejnymi pieca. To z kolei pozwala Ci cieszyć się odpowiednio nagrzaną sauną, a także zapewnia długą żywotność Twojego pieca. Kamienie do sauny Saunario przeznaczone są wyłącznie do elektrycznych pieców oraz pieców opalanych drewnem do saun. Struktura tych kamieni znakomicie kumuluje ciepło. Po polaniu nagrzanych kamieni wodą odparowuje ona z całej ich powierzchni.

Kontrola kamieni do sauny

Przynajmniej raz w roku przychodzi moment, gdy należy wymienić kamienie w Twoim piecu do sauny. Zamiana na nowe kamienie zapewni lepsze „löyly” (wylewanie niewielkich ilości wody na gorące kamienie sauny, aby wytworzyć ciepłą i kojącą parę), a Twój piec do sauny pozostanie w dobrym stanie i będzie poprawnie działać przez bardzo długi czas.

Pamiętaj jednak, że nie musisz wyrzucać zużytych kamieni — wykorzystaj je kreatywnie i zwróć naturze! Możesz wyłożyć nimi kwietniki w ogrodzie, wypełnić klomby, pozwól roślinom swobodnie rosnąc między kamieniami. I nie zapomnij o dzieciach — malowanie farbami na kamieniach to świetna zabawa!

Dane techniczne kamieni do pieca sauny Saunario:

  • Marka: Saunario

  • Rozmiar kamieni [cm]: Ø 10-15, okrągłe

  • Waga opakowania [kg]: 20

  • Materiał: diabaz oliwinowy

BASEN20KG Kamienie Saunario 10-15cm okrągłe
6410082607952