Piec do sauny Tylö Sense Combi Elite 6/8/10
zoom_out_map
chevron_left chevron_right

Piec do sauny Tylö Sense Combi Elite 6 8 10

 • Elektryczny piec dwufunkcyjny z powłoką Thermosafe
 • Sterownik Tylö Elite Cloud w zestawie
 • Energooszczędny system zmiany mocy
 • Komora na esencje zapachowe
12 099,00 zł (brutto) 9 836,59 zł (netto)
Brutto
Kontakt
Potrzebujesz informacji? biuro@sauneo.pl
Dostawa
Sprawdź szczegóły dostawy

Piec do sauny Tylö Sense Combi Elite z kamieniami

Kompaktowy piec elektryczny Tylö Sense Combi Elite to dwufunkcyjny piec do sauny domowej. Panel sterujący w zestawie. Energooszczędny system zmiany mocy pozwala zredukować wydatki. Powłoka Thermosafe chroni przed poparzeniem. 

Piec sauny Tylö Sense Combi Elite to elegancki wygląd przyszłości

Tylö Sense Combi Elite to minimalistyczny design, mały rozmiar i praktyczne rozwiązania. Powłoka Thermosafe to specjalny materiał, który chroni przed poparzeniem skóry w wyniku kontaktu z piecem. Przypadkowe dotknięcie nie spowoduje obrażeń.

Piec do sauny ze sterownikiem w zestawie - Tylö Sense Combi Elite

Tylö Sense Combi Elite to piec bez sterownika wbudowanego. Wykorzystuje dedykowane rozwiązanie Tylö Elite Cloud w postaci panelu dotykowego, który podłącza się przewodem. Sam sterownik umieszcza się na ścianie, najczęściej na zewnątrz sauny, aby mieć do niego wygodny dostęp. Można go umieścić także w samej saunie, jeśli komuś bardzo zależy. Sterownik Tylö Elite Cloud posiada wiele interesujących funkcji, m.in. potrafi ustawiać harmonogramy regularnego włączania pieca, precyzyjnie ustawia temperaturę oraz wilgotność sauny, a wszystkie ustawienia masz dostępne przez internet z dowolnego miejsca.

Ciepło... albo ciepło i wilgotno dzięki piecowi Tylö Sense Combi Elite

Tylö Sense Combi Elite posiada dwa tryby pracy.Może on działać jako standardowy piec elektryczny do sauny suchej, utrzymując pożądaną temperaturę, oferując tradycyjne odczucia fińskiej sauny.Może on jednak dodatkowo korzystać z generatora pary, co zmienia diametralnie odczucia w saunie. Generator nie posiada dopływu wody - wodę trzeba uzupełniać ręcznie. Wilgotność jest znacząco wyższa, natomiast temperatura jest niższa niż standardowo - chodzi o zbalansowanie temperatury i wilgotności.

Piec do sauny Tylö Sense Combi Elite i reguła "do 200"

Profesjonaliści mający do czynienia z sauną na co dzień ustalili, że temperatura i wilgotność idą w parze. Złotą regułą nazwano regułę "do 200", opierającą się na skali Farenheita, która mówi, że suma temperatury i wilgotności powinna zbiegać do 200, ponieważ wtedy warunki w saunie są najbardziej korzystne.I tak dla przykładu przy temperaturze 50 stopni Celsjusza wilgotność sauny w okolicy 80%, przy 65 stopniach mamy optymalne 50% wilgotności, a typowe, wysokie temperatury sauny suchej w okolicy 90 stopni Celsjusza to mniej więcej 10% wilgotności powietrza.

Najniższe zużycie energii pieca sauny Tylö Sense Combi Elite

Tylö Sense Combi Elite wyposażony jest w specjalny system zmiennej mocy. Gdy piec nagrzeje się przestaje pracować z pełną mocą, zaczyna jedynie podtrzymywać temperaturę, wykorzystując mniejszą moc, co jednocześnie redukuje zużycie prądu nawet do 30%.

Krótki czas nagrzewania zaletą pieca sauny suchej Tylö Sense Combi Elite

Podwójne komory boczne maksymalizują przepływ powietrza i minimalizują czas nagrzewania sauny dzięki czemu w ciągu około 30 minut powietrze nagrzewa się do temperatury ok. 80°C.

Piec do sauny elektryczny Tylö Sense Combi Elite cechuje  najwyższa jakość materiału

Komora na kamienie wykonana jest z wysokiej jakości stali nierdzewnej, zapewniając ochronę przed korozją czy przypadkowymi uszkodzeniami mechanicznymi.

Zapachowy raj z piecem sauny Tylö Sense Combi Elite

Tylö Sense Combi Elite posiada wbudowaną małą komorę na wodę, do której dodaje się esencji zapachowych. Wystarczy dodać kilka kropel, aby w saunie powietrze miało inny charakter, który - odpowiednio dobrany - pozwoli na głębszy relaks.

Sztuka polewania kamieni w saunie i piec Tylö Sense Combi Elite

Komora na kamienie pieca Tylö Sense Combi Elite mieści 20 kg kamieni do sauny. Gdy sauna jest rozgrzana i zarazem kamienie są bardzo mocno rozgrzane możemy je polewać wodą. Kamienie polewa się, ponieważ powietrze w saunie robi się suche, a dzięki polaniu zwiększamy wilgotność. Ponadto polewanie gorących kamieni wodą zwiększa tymczasowo intensywność temperatury w saunie. Docelowo woda wylana na kamienie powinna odparować w całości.

W zestawie pieca elektrycznego do sauny Tylö Sense Combi Elite:

 • piec do sauny suchej Tylö Sense Combi Elite o wybranej mocy: 6,6kW, 8kW lub 10,5kW
 • sterownik Tylö Elite Cloud
 • kamienie do pieca

Dane techniczne pieca sauny Tylö Sense Combi Elite:

 • Marka: Tylö 
 • Model: Sense Combi Elite
 • Rodzaj pieca: elektryczny 
 • Skrzynka przekaźnikowa: nie potrzebna
 • Sterowanie: zewnętrzne, w zestawie sterownik Tylö Elite Cloud
 • Przeznaczenie: sauna domowa
 • Sposób montażu: piec wiszący lub stojący (wymagany dodatkowy stojak)
 • Wymagana ilość kamieni: 20kg (Ø 5-10 cm), są w zestawie
Model Sense Combi Elite 6 Sense Combi Elite 8 Sense Combi Elite 10
Moc [kW] 6,6 8 10,5
Kubatura sauny [m3] 4-8 6-12 10-18
Minimalna wysokość sauny [mm] 1900 1900 1900
Ilość kamieni w zestawie [kg] 20 20 20
Szerokość x wysokość x głębokość [mm] 435x625x375 435x625x375 435x625x375
Napięcie zasilania 400V 3N~ 400V 3N~ 400V 3N~
Przewód zasilający 400V [mm2] 1,5 2,5 2,5
Prąd 400V [A] 10 12 16
Napięcie zasilania  230V 3N~ 230V 3N~ 230V 3N~
Przewód zasilający 230V [mm2] 4 4 10
Prąd 230V 3N~ [A] 17 20 28
Napięcie zasilania 230V 1N~ 230V 1N~ -
Przewód zasilający 230V [mm2] 10 10 -
Prąd 230V 1N~[A] 29 35 -

TylöHelo - sauny z doświadczeniem

TylöHelo to wiodący na świecie producent saun i łaźni parowych. Innowacja, technologia i najwyższa dbałość o szczegóły to domena szwedzkiego Tylö. Fińskie Helo to najnowocześniejszy kunszt i piękne, tradycyjne wzornictwo. Razem, dzięki zgromadzonej przez 170 lat wiedzy tworzą najwyższej jakości produkty do saun będących częścią zdrowego stylu życia.

TYL61001036, TYL61001038, TYL61001084
Zobacz także