• Nowy
  Piec do sauny Tylö Sense Sport Combi 4
  • Piec do sauny Tylö Sense Sport Combi 4
  • Piec do sauny Tylö Sense Sport Combi 4
  • Piec do sauny Tylö Sense Sport Combi 4
  • Piec do sauny Tylö Sense Sport Combi 4
  • Piec do sauny Tylö Sense Sport Combi 4
  • Piec do sauny Tylö Sense Sport Combi 4

  Piec do sauny Tylö Sense Sport Combi 4

  Opinie(0)
  5 899,00 zł
  Brutto
  • Elektryczny piec dwufunkcyjny z powłoką Thermosafe
  • Wbudowane sterowanie - gotowy do pracy
  • Energooszczędny system zmiany mocy
  • Komora na esencje zapachowe
  Ilość

  Dla tego produktu mamy dostępne formy wysyłki:


  Masz 14 dni kalendarzowych aby odstąpić od zakupu bez podawania przyczyny oraz bez ponoszenia żadnych kosztów. Więcej informacji znajdziesz w naszym regulaminie klikając tutaj.

  Piec do sauny Tylö Sense Sport Combi 4 z kamieniami

  Kompaktowy piec elektryczny Tylö Sense Sport Combi 4 to dwufunkcyjny piec do sauny domowej. Zintegrowane sterowanie ułatwia montaż oraz użytkowanie pieca. Energooszczędny system zmiany mocy pomoże zredukować wydatki. Powłoka Thermosafe chroni przed poparzeniem. 

  Elegancki wygląd przyszłości pieca Tylö Sense Sport Combi

  Tylö Sense Sport Combi 4 to minimalistyczny design, mały rozmiar i praktyczne rozwiązania. Pokrętła sterujące u dołu pieca, dzięki czemu zawsze jest do nich dostęp, ale nie przeszkadzają wizualnie. Powłoka Thermosafe to specjalny materiał, który chroni przed poparzeniem skóry w wyniku kontaktu z piecem. Przypadkowe dotknięcie nie spowoduje obrażeń.

  Piec saunowy Tylö Sense Sport Combi z wbudowanym panelem sterowania

  Tylö Sense Sport Combi to piec ze sterownikiem - posiada wbudowany panel sterowania, co oznacza, że piec jest gotowy do użycia i nie trzeba dokupić do niego dodatkowego sterownika. Praktyczny sterownik z trzema pokrętłami u dołu pieca - jedno odpowiedzialne za temperaturę, drugie za czas pracy oraz możliwe nastawienie na czas, trzecie za pracę sauny parowej.

  Piec Tylö Sense Sport Combi - ciepło... albo ciepło i wilgotno

  Tylö Sense Sport Combi posiada dwa tryby pracy.Może on działać jako standardowy piec elektryczny do sauny suchej, utrzymując pożądaną temperaturę, oferując tradycyjne odczucia fińskiej sauny.Może on jednak dodatkowo korzystać z generatora pary, co zmienia diametralnie odczucia w saunie. Generator nie posiada dopływu wody - wodę trzeba uzupełniać ręcznie. Wilgotność jest znacząco wyższa, natomiast temperatura jest niższa niż standardowo - chodzi o zbalansowanie temperatury i wilgotności.

  Reguła "do 200" z piecem sauny Tylö Sense Sport Combi

  Profesjonaliści mający do czynienia z sauną na co dzień ustalili, że temperatura i wilgotność idą w parze. Złotą regułą nazwano regułę "do 200", opierającą się na skali Farenheita, która mówi, że suma temperatury i wilgotności powinna zbiegać do 200, ponieważ wtedy warunki w saunie są najbardziej korzystne.I tak dla przykładu przy temperaturze 50 stopni Celsjusza wilgotność sauny w okolicy 80%, przy 65 stopniach mamy optymalne 50% wilgotności, a typowe, wysokie temperatury sauny suchej w okolicy 90 stopni Celsjusza to mniej więcej 10% wilgotności powietrza.

  Piec do sauny Tylö Sense Sport Combi nagrzeje na ustaloną godzinę

  Tylö Sense Sport Combi proponuje proste rozwiązanie opóźnionego nagrzewania. Z pomocą jednego z pokręteł, którym ustawiasz jak długo piec ma działać.  Możesz skorzystać z dodatkowej skali (0-9h), aby piec zaczął nagrzewanie dopiero po upływie wskazanego czasu. Idealne rozwiązanie, aby sauna w domu była przyjemnością zgodnie ze swoimi planami!

  Najniższe zużycie energii z elektrycznym piecem Tylö Sense Sport Combi

  Tylö Sense Sport Combi wyposażony jest w specjalny system zmiennej mocy. Gdy piec nagrzeje się przestaje pracować z pełną mocą, zaczyna jedynie podtrzymywać temperaturę, wykorzystując mniejszą moc, co jednocześnie redukuje zużycie prądu nawet do 30%.

  Piec Tylö Sense Sport Combi w krótkim czasie nagrzeje saunę suchą

  Podwójne komory boczne maksymalizują przepływ powietrza i minimalizują czas nagrzewania sauny dzięki czemu w ciągu około 30 minut powietrze nagrzewa się do temperatury ok. 80°C.

  Najwyższa jakość materiału pieca Tylö Sense Sport Combi

  Komora na kamienie wykonana jest z wysokiej jakości stali nierdzewnej, zapewniając ochronę przed korozją czy przypadkowymi uszkodzeniami mechanicznymi.

  Zapachowy raj z piecem sauny suchej Tylö Sense Sport Combi

  Tylö Sense Sport Combi 4 posiada wbudowaną małą komorę na wodę, do której dodaje się esencji zapachowych. Wystarczy dodać kilka kropel, aby w saunie powietrze miało inny charakter, który - odpowiednio dobrany - pozwoli na głębszy relaks.

  Sztuka polewania kamieni w saunie

  Komora na kamienie pieca Tylö Sense Sport Combi 4 mieści 7 kg kamieni do sauny. Gdy sauna jest rozgrzana i zarazem kamienie są bardzo mocno rozgrzane możemy je polewać wodą. Kamienie polewa się, ponieważ powietrze w saunie robi się suche, a dzięki polaniu zwiększamy wilgotność. Ponadto polewanie gorących kamieni wodą zwiększa tymczasowo intensywność temperatury w saunie. Docelowo woda wylana na kamienie powinna odparować w całości.

  W zestawie pieca elektrycznego Tylö Sense Sport Combi:

  • piec do sauny suchej Tylö Sense Sport Combi 4 4,5kW
  • kamienie do pieca

  Dane techniczne pieca sauny suchej Tylö Sense Sport Combi:

  • Marka: Tylö 
  • Model: Sense Sport Combi 4
  • Rodzaj pieca: elektryczny 4,5kW
  • Skrzynka przekaźnikowa: nie potrzebna
  • Sterowanie: wbudowane
  • Przeznaczenie: sauna domowa
  • Rozmiar sauny: 2-4 m3
  • Sposób montażu: piec wiszący
  • Minimalna wysokość sauny: 1900mm
  • Wymagana ilość kamieni: 7kg (Ø 5-10 cm), są w zestawie
  • Szerokość x wysokość x głębokość: 348mm x 490mm x 274mm
  • Zasilanie 400V 2N~ lub 200-240V 2N~/1N~ 

  TylöHelo - sauny z doświadczeniem

  TylöHelo to wiodący na świecie producent saun i łaźni parowych. Innowacja, technologia i najwyższa dbałość o szczegóły to domena szwedzkiego Tylö. Fińskie Helo to najnowocześniejszy kunszt i piękne, tradycyjne wzornictwo. Razem, dzięki zgromadzonej przez 170 lat wiedzy tworzą najwyższej jakości produkty do saun będących częścią zdrowego stylu życia.

  TylöHelo
  TYL62202060

  Opis

  Moc pieca
  4,5 kW
  Rodzaj sauny
  sauna fińsko-parowa
  Rodzaj sterownika
  wbudowany

  Specyficzne kody

  Dla tego produktu nie ma jeszcze wystawionych opinii.

  Napisz opinię produktu.
  Piec do sauny Tylö Sense Sport Combi 4

  Zobacz także