Piec do sauny Harvia Forte Akumulacyjny AF4 AF6 AF9 4/6/9kW
zoom_out_map
chevron_left chevron_right

ad2.jpg

Advertising [AfterProductThumbs]

Nowy

Harvia Forte AF4 AF6 AF9 - piec do sauny - piec akumulacyjny

 • Harvia Forte to akumulacyjny piec elektryczny, nieustannie gotowy do pracy.
 • W trybie gotowości nagrzewa saunę w 5-15min, bez zbędnego czekania.
 • Wbudowany panel sterowania - urządzenie jest gotowe do pracy.
 • Kamienie do sauny w zestawie - nie musisz się nimi przejmować.
 • Forte AF4 4kW
 • Forte AF6 6kW
 • Forte AF9 9kW
11 999,00 zł (brutto) 9 755,28 zł (netto)
Brutto

ad3.jpg

Advertising [ProductAdditionalInfo]

local_shipping FREE shipping on orders over $25.00 shipped by Amazon. Details

ad.jpg

Advertising [Product3rdColumn]

Piec do sauny fińskiej Harvia Forte [ Kamienie Gratis! ]

Piec Harvia, model Forte to wyjątkowy piec elektryczny do sauny stworzony dla osób, które wiodą nieregularny tryb życia, na przykład z powodu pracy. Piec Harvia Forte to piec akumulacyjny - to znaczy, że kumuluje on ciepło wewnątrz, a otworzony wypuszcza je, aby momentalnie, w ciągu kilkunastu minut, ogrzać saunę.  Do wyboru trzy moce pieców:

 • Harvia Forte AF4 oferuje moc 4kW do sauny o rozmiarze 5-8 m3
 • Harvia Forte AF6 oferuje moc 6kW do sauny o rozmiarze 7-12 m3
 • Harvia Forte AF9 oferuje moc 9kW do sauny o rozmiarze 10-15 m3

Model pieca saunowego, który potrzebujesz, możesz wybrać na górze strony, po prawej.

Sauna gotowa w 15 minut - zasługa pieca elektrycznego Harvia Forte! 

Harvia Forte to piec akumulacyjny. Gromadzi on ciepło w sobie niczym termos, a po otwarciu klapy uwalnia to ciepło w saunie, nagrzewając ją do 60 stopni w czasie między 5, a 15 minut. Jest to możliwe dlatego, że piec do sauny suchej został zaprojektowany z myślą o nieustannej pracy i ciągłym trzymaniu ciepła, które uwalnia, gdy chcesz ogrzać saunę. W trakcie czuwania, gdy piec saunowy rozgrzewa się, ale nie grzeje sauny, pobiera on około 10% swojej mocy, aby podtrzymywać kumulowaną w nim temperaturę.  Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, które pracują w systemie zmianowym albo gdy czas pracy jest nieprzewidywalny, na przykład jak u lekarzy. Piec akumulacyjny szybko rozgrzeje saunę, a Ty zdążysz wziąć kąpiel, nawet jeśli nie masz zbyt wiele czasu. Na czas wyjazdu, urlopu czy innego przebywania poza domem dłużej niż kilka dni piec wyłączasz — bo wiesz, że i tak z niego nie skorzystasz — dzięki temu oszczędzisz pieniądze.

Piec do sauny ze sterownikiem

Piec do sauny Harvia Forte posiada wbudowany panel sterowania, czyli jest gotowy do użycia i nie trzeba dokupić do niego dodatkowego sterownika. Sterowanie jest dedykowane do pieca saunowego Harvia Forte i kontroluje wszystkie niezbędne czynniki. Jest on umieszczony w górnej części pieca, przy klapie, dzięki czemu sam piec możesz wpuścić w ławy, ukrywając go i oszczędzając miejsce.

Komora na kamienie w piecu akumulacyjnym Harvia mieści do 100 kg kamieni do sauny. Gdy sauna jest rozgrzana i zarazem kamienie są bardzo mocno rozgrzane, możemy je polewać wodą. Kamienie polewa się, ponieważ powietrze w saunie robi się suche, a dzięki polaniu zwiększamy wilgotność. Ponadto polewanie gorących kamieni wodą zwiększa tymczasowo intensywność temperatury w saunie. Docelowo woda wylana na kamienie powinna odparować w całości.

Specjalnie dla Ciebie — piec akumulacyjny Harvia Forte

Harvia Forte sprowadzany jest wyłącznie na zamówienie, nie jest dostępny od ręki. To jedyny piec akumulacyjny w ofercie firmy Harvia, i definitywnie taki piec, na który warto poczekać.

Zalety pieca Harvia Forte

 • Sauna zawsze gotowa do działania - najszybsze możliwe nagrzewanie
 • Oszczędza nie tylko czas, ale też miejsce w saunie za sprawą małego rozmiaru
 • Proste, intuicyjne sterowanie piecem nie sprawia problemu
 • Doskonałe rozwiązanie dla osób kochających saunę, ale mający za mało czasu
 • Wpuszczenie w ławy zgrabnie wkomponowuje piec do pomieszczenia sauny


Dane techniczne

 • Marka: Harvia 
 • Model: Forte
 • Rodzaj pieca: elektryczny akumulacyjny
 • Sterowanie: wbudowane
 • Przeznaczenie: sauna domowa
 • Sposób montażu: piec wolnostojący
 • Wymagana ilość kamieni (Ø 10-15 cm) w zestawie
Model AF4 AF6 AF9
Moc [kW] 4 6 9
Kubatura sauny [m3] 5-8 7-12 10-15
Minimalna wysokość sauny [mm] 1900 1900 1900
Ilość kamieni w zestawie [kg] 100 100 100
Szerokość x wysokość x głębokość [mm] 500x830x535 500x830x535 500x830x535
Napięcie zasilania 3-fazy 400V 3N~ 400V 3N~ 400V 3N~
Przewód zasilający 400V [mm2] 5x1,5 5x1,5 5x2,5
Bezpiecznik 400V [A] 3x10 3x10 3x16
Napięcie zasilania 1-fazy 230V 1N~ 230V 1N~ 230V 1N~
Przewód zasilający 230V [mm2] 3x6 3x6 3x10
Bezpiecznik 230V [A] 1x25 1x35 1x50

Harvia - prosto z serca Finlandii

Znana firma z branży saun, mającą siedzibę w Muurame, w środkowej Finlandii, która już 60 lat produkuje piece do saun. Ogromna ilość doświadczenia idzie w parze z pasją do tego, co robią. Firma eksportuje produkty do ponad 60 krajów.Piece do sauny Harvia to urządzenia, które łączą tradycję z nowoczesnością i wyjątkowymi rozwiązaniami. W ofercie znajdziemy szeroki wachlarz pieców: piece elektryczne, piece opalane drewnem, a także piece combi, które dodatkowo generują parę.

HAFB400400S
Rodzaj sauny
sauna fińska
Rodzaj sterowania
wbudowane

Returns Policy

You may return most new, unopened items within 30 days of delivery for a full refund. We'll also pay the return shipping costs if the return is a result of our error (you received an incorrect or defective item, etc.).

You should expect to receive your refund within four weeks of giving your package to the return shipper, however, in many cases you will receive a refund more quickly. This time period includes the transit time for us to receive your return from the shipper (5 to 10 business days), the time it takes us to process your return once we receive it (3 to 5 business days), and the time it takes your bank to process our refund request (5 to 10 business days).

If you need to return an item, simply login to your account, view the order using the 'Complete Orders' link under the My Account menu and click the Return Item(s) button. We'll notify you via e-mail of your refund once we've received and processed the returned item.

Shipping

We can ship to virtually any address in the world. Note that there are restrictions on some products, and some products cannot be shipped to international destinations.

When you place an order, we will estimate shipping and delivery dates for you based on the availability of your items and the shipping options you choose. Depending on the shipping provider you choose, shipping date estimates may appear on the shipping quotes page.

Please also note that the shipping rates for many items we sell are weight-based. The weight of any such item can be found on its detail page. To reflect the policies of the shipping companies we use, all weights will be rounded up to the next full pound.

 • "Excellent products and excellent service." - Josephine
 • "Excellent value. High quality products at reasonable prices." - Warren
 • "Outstanding customer service." - Jack
 • "You're the best! Thank you!" - Tatiana